Ankara'da hırsızlık çetesi çökertildi

Ankara'da hırsızlık çetesi çökertildi.14178
  • Giriş : 13.06.2009 / 17:05:00

Hırsızlık yapmak amacıyla suç örgütü kurdukları iddia edilen 7 kişilik bir grup, polisin takibi sonucu yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlileri bir istihbaratı değerlendirerek, Çankaya, Etimesgut, Sincan ve Gölbaşı ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının örgütlü bir grup tarafından gerçekleştirildiğini belirledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından alınan iznin ardından planlı ve projeli bir çalışma başlatıldı. Yapılan teknik çalışmaların ardından, örgüt liderliğini Soner Y'nin yaptığı ve Ulaş G, Erkan A, Uğur C, İsmail C, Eren B. ve Ali A. gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda piyasa değeri 150 bin TL olduğu bildirilen elektronik eşya, ev eşyaları ve ziynet eşyası ele geçirildi.
Hırsızlık büro amirliği yetkilileri, vatandaşları, özellikle apartman giriş kapısının kapalı tutulması konusunda uyararak, düşük maliyetle temin edebilecekleri güvenlik kamerası ve alarm sistemi taktırmaları konusunda uyardı.

Yetkililer ayrıca, ''155 Polis İmdat'' hattından şüpheli gördükleri kişiler hakkında bilgi vermelerini de isteyerek, gündüz saatlerinde kapı kırmak suretiyle yapılan hırsızlıklara karşı kaliteli kilide sahip kapılar kullanılması gerektiğine dikkati çektiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*