Ankara'da hırsızlık şebekesi çökertildi

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyonda, Dikmen ve Küçükesat'ta çok sayıda hırsızlık olayına karışan 12 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri bir istihbaratı değerlendirerek, Dikmen ve Küçükesat'da hırsızlık olayına karışan Dikmen ve Küçükesat'ta çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen Kemal İ, Abidin U, Rahmi T, Mustafa P, Tolga Y, Alparslan Y, Alper Y, Adnan B, Tuncay E, Muharrem A, Yaşar K. ve 18 yaşından küçük olduğu belirtilen C.A'yı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan kişilerin 31 hırsızlık olayına karıştıkları belirtildi. Gözaltına alınan kişilerle birlikte 2 gramofon, 1 dizüstü bilgisayar, 5 plazma TV, çok sayıda bilgisayar monitörü, LCD ekran bilgisayar kasası, bilgisayar aparatları, fotoğraf makinesi, playstation, 3 DVD ile çok sayıda ses sistemleri ele geçirildi. Çalıntı malların değerinin 25 bin YTL olduğu ifade edildi.

Zanlıların hırsızlık için girdikleri evlerden aldıkları kontak anahtarı ile 6 lüks otomobili çaldıkları kaydedildi. Gözaltına alınan kişilerle birlikte 1 baretta marka ruhsatsız silah ile kurusıkı tabanca ele geçirilirken, çalıntı olduğu saptanan 35 kredi kartına el konuldu.

Gözaltına alınan kişilerle ilgili ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bu maksatla hırsızlık yapmak, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefet'' suçlarından işlem yapıldı. Zanlılar emniyetteki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious