Ankara'da 'Japon Star' yarışması

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Türk-Japon Vakfı tarafından düzenlenen 15. Ankara Japonca Konuşma Yarışması'na katılan yarışmacılar, ne kadar iyi Japonca konuştuklarını göstermek için ter döktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk-Japon Vakfı Kültür Merkezi'nde yapılan yarışmaya iki ayrı grupta 22 yarışmacı katıldı. Japonya ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında gerçekleştirilen yarışmaya katılanlar, 5 kişilik Japon jüriden en yüksek puanı almak için kıyasıya yarıştı. A ve B kategorilerinde gerçekleşen yarışmada toplam 22 yarışmacı ter döktü.

Yarışmaya Türkiye'de yaşayan ve Japonca öğrenenler katıldı. Yeni başlayanlar ve ileri düzeyde olanlar şeklinde iki grupta yapılan yarışmada birinci olanlar, iki hafta süreyle Japonya'da tatil hakkı kazanacak.

Yarışmada konu serbest bırakıldı. Sahneye çıkan yarışmacılar, seçtikleri bir konuyu Japonca atlatmaya başladı. Jüri üyeleri de yarışmacılara sordukları bazı sorularla Japonca konuşabilme yeteneklerini test etti. Yarışma, Japonca öğrenen kursiyerleri motive etmeyi amaçlıyor. Şu an devam eden yarışma, akşam saatlerinde sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious