Ankara'da kar başladı

Ankara'da kar başladı.26389
  • Giriş : 28.01.2008 / 11:50:00

Ankara'da sabah erken saatlerde başlayan kar yağışının bugün saat 14.00'e kadar etkili olarak aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara'da kar yağışı nedeniyle trafikte şu ana kadar olumsuz bir durum yaşanmadı.

Yetkililer, sürücülerin akşam saatlerinde dikkatli olmalarını, araçlarını kış şartlarına uygun hale getirmeden trafiğe çıkartmamalarını istedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise Ankara genelinde 62 unimog, 15 elle tuzlama ekibi ve 5 greyder ile kar ve buzlanmaya karşı çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Fen İşleri ekiplerinin, şehiriçi ulaşımın aksamaması için 24 saat boyunca 3 vardiyalı olarak görev yaptığı, gerektiğinde ekip sayısının artırılacağı bildirildi.

200 personelin karla mücadele için çalıştığını, ana arterlerin tuzlandığını bildiren yetkililer, ulaşımda sıkıntı yaşanan ana arter bulunmadığını belirtti.

Ekiplerin karla mücadele kapsamında kentin yüksek kesimlerinde ağırlıklı çalıştığını bildiren yetkililer, ayrıca, hastane önleri ve yaya trafiğinin yoğun olduğukesimlerde de ekiplerin kaldırım temizleme çalışmalarına başladıkları kaydedildi.

"Toplu taşıma araçlarını kullanın"

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ise vatandaşlardan mümkün olduğunca toplu taşım araçlarını kullanmalarını istedi ve sürücülere gerekli önlemleri almadan araçlarıyla yola çıkmamaları uyarısında bulundu.

Eryılmaz, "Gece buz çözücü ve tuz atarak yolları açık tutmaya çalışan ekipler, sabahın ilk saatlerinde de yaya yolları, otobüs durakları gibi yoğun noktaları temizlediler.Eryılmaz, ayrıca Çankayalıların sorun ve taleplerini aktarmak için Çankaya İletişim Merkezi'nin 458 90 90, Telsiz Merkezi'nin 230 75 51 nolu telefonlarını arayabileceklerini kaydetti.

"Hava ulaşımında sorun yok"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri ise Esenboğa Havalimanı'nda ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek, ekiplerin aralıksız olarak kar temizleme çalışmasını sürdürdüklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious