Ankara'da kazalı gece: 22 yaralı

Ankara'da kazalı gece: 22 yaralı .8053
  • Giriş : 21.07.2007 / 11:17:00

Başkent Ankara'da dün gece meydana gelen 5 ayrı trafik kazasında toplam 22 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çoğunlukla aşırı hız ve dikkatsizliğin neden olduğu kazalardaki yaralılar ambulanslarla çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı.

Edinilen bilgilere göre, ilk kaza, İstanbul Yolu 5. kilometrede meydana geldi. Özgün D'nin kullandığı 06 AS 9067 plakalı araç aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak karışı şeride geçip iki ayrı araca çarptı. Kazada, Özgün D. ve kimliği belirlenemeyen 1 kişi hafif şekilde yaralandı. Yaralılar yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İkinci kaza ise Çankaya İnönü Bulvarı üzerinde meydana geldi. Engin M.'nin kullandığı 06 KR 149 plakalı araç, yine aşırı hız sonucu kontrolden çıkarak yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Kaza sonrası ağır şekilde yaralanan Engin M. olay yerindeki yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Başkent Ankara'daki 3. kazanın adresi ise İstanbul Yolu Çiftlik Kavşağı'ydı. Hüseyin F.'nin kullandığı 06 J 1742 plakalı hat dolmuşu, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak Ali Sakınç'ın kullandığı 06 FRC 53 plakalı araç çarptı. Kaza sonrası araç içerisinde bulunan Ali Sakınç ve eşi Emine Sakınç hafif şekilde yaralandı. Yaralılara ilk yardım çevrede bulunan vatandaşlar tarafından yapıldı. Yaralılar daha sonra olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ankara'daki en fazla yaralının olduğu 4. kaza ise Etimesgut Zırlı Birlikler Okulu önündeki kavşakta meydana geldi. Lütfi Çalışkan yönetimindeki 06 C 5454 plakalı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışan personeli taşıyan servis aracı, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak yol kenarındaki duvara çarptıktan sonra devrildi. Kaza sonrası içerisinde 20 yolcunun bulunduğu servis aracı içerisinde tam bir can pazarı yaşandı. Yaralılara ilk yardım çevreden yetişen vatandaşlar ve Zırlı birlikler Okulu'ndaki askerler tarafından yapıldı. Toplam 12 kişinin yaralandığı kazada yaralı sayısının fazla olması sebebi ile olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaralılar daha sonra ambulanslarla çevrede bulunan hastanelere kaldırıldı.

Başkent'teki son kaza ise İstanbul Yolu Çayyolu Kavşağı'nda meydana geldi. Mehmet Ekinci'nin kullandığı 63 LL 3874 plakalı su tanker dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak Mehmet Koçabaş'ın kullandığı 06 BE 3874 plakalı sebze yüklü kamyona çarptı. Kaza sonrası her iki araçta bulunan Mehmet Ekinci, Yücel Arısatan, Müslüm Kaya, Mehmet Kocabaş ve Hasan Gölçük ağır şekilde yaralanırken Kocabaş ve Gölçük araç içerisinde sıkıştı. İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesinden sonra araç içerisinde sıkışan yaralıları kurtarmak için çalışmalar başladı. Yaklaşık 30 dakika süren bir çalışmanın ardından Kacabaş ve Gölçük sıkıştıkları araçtan kurtarılabildi. Yaralılar daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious