Ankara'da Kuveyt Türk krizi

Ankara'da Kuveyt Türk krizi.10751
  • Giriş : 13.06.2009 / 21:20:00

Başkent Doğalgaz'da ihalenin ikincisi olan firma da işlemi bitirmedi, verdiği teminat Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Kuveyt Türk Bankası arasında sorun oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Büyükşehir Belediyesi 50 milyon dolarlık teminat mektubunu nakite çevirmek istedi ama Kuveyt Türk Bankası ödeme yapmadı. Belediye şimdi bankayı BDDK'ya şikayete hazırlanıyor.

Başkent Doğalgaz'ın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek ikinci teklifi veren firma Elektromed ihale sürecini sona erdirmedi.

20. Asliye Ticaret Mahkemesi de, 50 milyon dolarlık teminat mektubu için alınan ihtiyati tedbir kararını kaldırdı.

Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi, teminat mektubunu nakte çevirmek için harekete geçti. Ancak mektubu veren Kuveyt Türk Bankası da ödemeyi yapmadı.

Belediye bankayı BDDK'ya şikayet etmeye hazırlanırken, teminat mektubu krizi yaşanmasına neden olan Elektromed şirketinden de bir açıklama geldi. Şirket "İhale süreci devam ediyor. Finansman sorunu yok" dedi.

Kuveyt Türk ise, "Belediye teminat mektubunun aslı ve gerekli belgeleri henüz sunmadığı için ödeme yapılmadı" dedi. Banka gerekli belgelerin ulaştığında 15 Haziran Pazartesi günü akşamına kadar paranın belediye hesabına yatacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*