Ankara'da patlama: 4 yaralı

  • Giriş : 03.05.2007 / 00:00:00

Ankara Bahçelievler'deki bir çanta ve ayakkabı imalathanesinin bodrum katında meydana gelen patlamada, 4 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçelievler 3'üncü Cadde’deki bir çanta ve ayakkabı imalathanesinin bodrum katında saat 13.30 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada, işyeri sahibi Eyüp Toprak ile çalışanlardan Murat Duy ile olay sırasında yoldan geçen Uğur Kaşıkçı adındaki kadın ve adı belirlenemeyen bir kişi yaralandı. Çevredekiler tarafından Başkent Hastanesi ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen yaralılar tedavi altına alındılar. Yaralılardan yolda geçen Uğur Kaşıkçı adlı kadının patlama sırasında kırılan otomobil camından fırlayan parçaların boğazını kesmesi sonucu yaralandığı ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Olayın ardından çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri işyerine gelerek çalışma başlattılar. İlk araştırmada, işyerinin bodrum katında bulunan tüpün patlamaya neden olduğu belirtildi. Patlamanın etkisiyle işyerinin önündeki kaldırım taşları yerinden çıktı, park halindeki otomobillerde ve çevredeki işyerlerinde maddi hasar meydana geldi.
Patlama nedeniyle işyerinin bulunduğu bina ve çevresi polis tarafından kordon altına alınarak araç ve yaya trafiğine kapatılırken, patlamanın kesin nedeninin belirlenebilmesi için soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious