Ankara'da salgın ishal uyarısı

  • Giriş : 10.08.2007 / 15:15:00

Ankara Tabip Odası Başkanı Önder Okay, "hastanelerdeki ishal vakalarının arttığını" öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi üyeleri, kentte yaşanan su sıkıntısı nedeniyle Numune Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptılar.
Destek vermek için Numune Hastanesine gelen Önder Okay, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i eleştirerek, "sağlık konusundaki açıklamaların doğru olmadığını" iddia etti.
Okay, "Ankara'daki hastanelerde ishal vakaları arttı. Bu bir salgına dönüşebilir" dedi. Hastanelerde suların akmadığını, ameliyatların yapılamadığını savunan Okay, "Gökçek'in istifa etmesini" de istedi.
SES Ankara Şube Yöneticisi Elif Kaya da konuşmasında, "hastanelerde enfeksiyon riski nedeniyle aciller dışındaki ameliyatların iptal edildiğini, radyoloji ve laboratuvar hizmeti veremedikleri için de hastalara teşhis konulup tedavi yapılamadığını" öne sürdü.
Kesintilerin ardından verilmeye başlanan suyun iyi klorlanması ve arıtma işleminin daha dikkatli yapılması uyarısında bulundu. Su sıkıntısı nedeniyle oluşabilecek riskler açısından bir kriz masası kurulmasını isteyen Kaya, bilbordlar, televizyonlar ve radyolardan halkın bilgilendirilmesini gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious