Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Ankara'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı.8144
  • Giriş : 09.03.2008 / 09:11:00

Başkentte iki grup arasında çıkan silahlı kavgada bir kişi hayatını kaybetti bir kişi yaralandı. Silahlı çatışmanın, fuhuş yaptırdıkları öne sürülen iki çete üyeleri arasında, sermaye paylaşımı nedeni el yaşandığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'nın Çankaya ilçesi Cinnah Caddesi'nde iki grup arasında gece yarısı yaşanan silahlı kavga kanlı bitti. İddiaya göre, olay Cinnah Caddesi 21/4 numarada N. A.'ya ait evde meydana geldi. Kavganın, N.A.'ya çalışan bazı bayanların başka bir mekanda çalıştırılmak istenmesi nedeniyle meydana geldiği ileri sürüldü.

Fuhuş yaptırıldığı iddia edilen kadınların, Nurten A. aracılığıyla başka bir yerde çalıştırılmak istenmesine karşı çıkan ve bu kişileri çalıştırmak isteyen iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Olaya karışan Kemal A., Soner A., Ahmet S. Yahya B. ve isimleri alınamayan iki şahıs arasında çıkan çatışmada ismi öğrenilemeyen bir kişi silahla vurularak öldürüldü. Olayda bir kişi de bacağından vurularak yaralandı. Yaralanan şahsın 112 Acil Yardım ekibi tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Silahlı kavganın ihbar edilmesinden kısa bir süre sonra olay yerinin yakınında bulunan Yunus ekipleri olayın meydana geldiği apartman önünde cep telefonuyla mesaj çekmeye çalışan Kemal A.'yı yakaladı. Kemal A.'nın cinayeti işleyen gruptan olduğu ve grubu yönettiği sanılan kişiye mesajla bilgi vermeye çalışırken yakalandığı tahmin ediliyor. Olaya karışan şahıslardan birinin ise çatıya kaçtığı ve polis ekipleri tarafından burada yakalandığı öğrenildi.

Cinayetin ardından Olay Yeri İnceleme ekipleri, çatışmanın gerçekleştiği bölgede inceleme yaptı. Silahlı çatışmada yaralanan şahsın kapı önündeki kanlı atleti ve yerlerdeki kan izleri incelendi.

Ölen şahsın cesedi uzun süre apartmanın ikinci katındaki olay yerinde bekledi. Cesedi almaya gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Cenaze Aracı ise savcının inceleme yapmak için geleceğinin bildirilmesi üzerine olay yerinden ayrıldı.

Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, olaya kimlerin karıştığını ve bu kişilerin kimliklerini belirlemeye çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious