Ankara'da sular kredi kartıyla ödenecek

Ankara'da sular kredi kartıyla ödenecek.14636
  • Giriş : 04.11.2008 / 10:40:00
  • Güncelleme : 04.11.2008 / 10:41:18

ASKİ yetkilileri abone memnuniyeti adına kredi kartıyla su faturası tahsilatını başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Kamil Kılıç, abone memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için su faturalarının kredi kartı ile tahsilatına başlandığını bildirdi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kredi kartı kullanımının çok yaygınlaşması ve vatandaşa büyük kolaylık sağlaması nedeniyle artık ASKİ'nin web sitesinden de kredi kartı ile ödeme yapılabildiğini söyledi.

Ödeme işlemlerinin web sitesine üye olunarak kolaylıkla gerçekleştirebileceğini ifade eden Kılıç, ''Bu hizmetten yararlanabilmek için internet adresimiz olan www.aski.gov.tr'den 'ASKİ üye hizmetleri' linki tıklanarak sitemize üye olunması gerekiyor. Daha sonra abone numarasını sisteme kaydederek ödeme işlemi gerçekleştiriliyor. İşlemlerin daha kolay gerçekleştirebilmesi için (Üye Hizmetleri Kullanım Kılavuzu)nun okunmasını tavsiye ederiz'' diye konuştu.

-GÜNÜ GEÇEN FATURALARA ONLİNE TAHSİLAT-

Abonelere yönelik diğer bir hizmetlerinin ise günü geçmiş faturalar için ''online tahsilat sistemi'' olduğunu bildiren Kılıç, şunları kaydetti:

''Artık son ödeme günü geçmiş faturalar, ASKİ veznelerine gelmeye gerek kalmadan online sistemimizi kullanmaya başlayan bankaların web siteleri, banka şubeleri, bankamatikleri ve telefon bankacılığı hizmetleri sayesinde ödenebilmektedir.

İlk olarak Ziraat Bankası ve ING Bank ile çalışmalar bitirildi ve online tahsilat yapılır hale getirildi. Abonelerimizin kurumumuza olan borçları artık bu bankaların ödeme araçlarından rahatlıkla ödenebilmektedir. Diğer bankalarla ortak çalışmalarımız devam etmektedir. Çalışmaları tamamlanan bankalar sisteme hemen dahil edilecektir.''

Kılıç, ayrıca artık her tahsilat şubesinde ve kuruma yeni bağlanan tüm ilçe ve beldelerde de ''kartlı su satışı'' yapılmaya başlandığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*