Ankara'da şüpheli paket paniği

Ankara'da şüpheli paket paniği.13975
  • Giriş : 25.01.2008 / 16:46:00

Ankara Yenimahalle'de Ankaray Metro treninin geçtiği üst geçit altına bırakılan şüpeli paket hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisin çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı olay yerinde, şüpheli paket bomba imha ekipleri tarafından fünye yerleştirilerek patlatıldı. Patlatılan şüpheli paketin içerisinden şeker çıktı.

Olay, Yenimahalle Ankaray Metro tireninin geçtiği üst geçit altında meydana geldi. Metro üst geçidinin altına bırakılan şüpheli paketin vatandaşlar tarafından fark edilmesiyle olay yerine gelen polis ekipleri, çevreyi güvenlik çemberine alarak olay yerini araç ve yaya trafiğine kapattı.

Şüpheli paketin incelenmesi için daha sonra olay yerine bomba imha ekipleri çağrıldı. Bomba imha ekiplerinin olay yerine gelmesi ile şüpheli paket incelemeye alındı. Polis ekipleri, üst geçit altında tüm bu güvenlik önlemlerini alırken Ankaray metro treninin üst geçitten seferlerine devam etmesi dikkat çekti. Yapılan incelemelerin ardından fünye takılan şüpheli paket daha sonra patlatıldı. Büyük bir gürültü ile patlatılan paket içerisinden yeşillik ve şeker çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious