Ankara'da taksi duraklarına yenileme

Ankara'da taksi duraklarına yenileme.11968
  • Giriş : 23.03.2009 / 15:48:00

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, ''4 yıl içinde taksici esnafımızın yazıhane problemi kalmayacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yiğiner, Zafer Çarşısı üzerinde örnek olarak yapılan 3 adet taksi durağı yazıhanesinin açılışını yaptı.

Taksici esnafının yoğun ilgi gösterdiği açılışta AA muhabirine yeni taksi duraklarıyla ilgili bilgi veren Yiğiner, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne konuyla ilgili teklifte bulunduklarını ve onların da 3 boy numune taksi durağı hazırladıklarını kaydetti.

Durakların içerisinde klima, televizyon, mutfak, buzdolabı ve tuvaletlerin olacağını ifade eden Yiğiner, yılda 100 durak yapacaklarını söyledi. Toplamda 450 durak yapmayı planladıklarını belirten Yiğiner, duraklar için taksicilerin belediyeye ücret ödemeyeceğini, kendilerinin de cüzi bir miktarı oda olarak belediyeye vereceklerini dile getirdi.

''Durakların tamamının Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin taksici esnafına yaptığı bir hizmet olduğunu'' anlatan Yiğiner, ''4 yıl içinde taksici esnafımızın yazıhane problemi kalmayacak'' dedi.

Esnafın 3 model içerisinden duraklarına uygun olanını belirleyerek kendilerine başvurmasını isteyen Yiğiner, daha sonra belediye ile görüşüp bu durakları belirlenen yerlere monte ettireceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*