Ankara'da yeni kazılara ara verildi

Ankara'da yeni kazılara ara verildi.14691
  • Giriş : 12.01.2009 / 22:30:00

Ankara Yenikent'teki ilk kazıda çok sayıda mühimmat bulunan alandaki iki yeni noktada başlatılan kazılar can güvenliği gerekçesiyle sabaha ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara 'da Yarbay Mustafa Dönmez'in evinde yapılan aramada ele geçirilen krokiler üzerine Yenikent'te 30 el bombası, 9 sis bombası, 10 aydınlatma fişeği, 800'den fazla G-3 mermisinin bulunduğu alanda ikinci bir kazı için hazırlıklar sürüyor.

Kazı yapılacak bölgeye iş makinaları çağrıldı. Gazeteciler kazı yerinde çalışmaların tüm hızı ile sürdüğünü belirtirken kazı yapılan askeri bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındığını belirtiyorlar.

Birinci kazı bölgesinde çalışmalar tamamlandı. Kazı ekibi ikinci bir kazı bölgesine hareket etti. Emniyet yetkilileri çalışmaların aralıksız süreceğini belirtiyor.

SON GELİŞME

İlk kazının yakınındaki ikinci bölgede iş makinaları çalışmaya başladı.

Ankara'daki birinci kazı bölgesinin yakınında patlayıcılara hassas köpeğin tespit ettiği bir nokta ile krokide belirlenen bir başka noktaya aynı anda kazı başlatıldı.

Ankara'da yeni kazılar çalışanların güvenliği gerekçe gösterilerek sabaha kadar ara verildi. Kazı bölgesinde bubi tuzağı veya başka tehlikeli unsurlar olabileceği gerekçesiyle kazı bölgesi güvenlik kordonu altına alınarak sabah devam edilmesine karar verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*