Ankara'da yeşil otobüs eylemi

Ankara'da yeşil otobüs eylemi.9073
  • Giriş : 05.03.2007 / 00:00:00

Yeşil halk otobüslerini seferden kaldıracak olmasını protesto eden bir otobüs sahibi, beraberinde getirdiği piknik tüpünü patlama tehdidiyle eylem yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, anlaşması sona eren yeşil halk otobüslerini seferden kaldıracak olmasını protesto eden bir otobüs sahibi, beraberinde getirdiği piknik tüpünü patlama tehdidiyle eylem yapıyor.

Ankara Kızılay'ın göbeğindeki Ziya Gökalp Caddesi'nin girişine getirdiği ve kendine ait olan 06 YZB 42 plakalı yeşil halk otobüsünün üstüne çıkan Tekin Erarslan (33), beraberinde getirdiği piknik tüpünü elindeki çakmakla patlatma tehdidiyle eylem yapıyor.

Erarslan'ın eşinden ayrıldığı, çocuğunun kanser hastası olduğu ve çeşitli bankalara yüklü miktarda borcu olması, yeşil otobüslerin seferden kaldırılması sonucunda bu borçlarını ödeyemeyeceğini düşünerek bu eyleme kalkıştığı öğrenildi.

Otobüs sahibi eylemci, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e seslenerek, "Sizden bir açıklama bekliyorum. Her tarafa borcum var. Evime gidemiyorum" diye feryat etti.

Polis ekipleri eylemci Ersarslan'ı ikna etmeye çalışırken, itfaiye, ambulans ekipleri patlama ihtimaline karşın olay yerinde hazır bekletiliyor.

Çevrede toplanan vatandaşlar da, meraklı bakışlarla Tekin Erarslan'ın eylemini izliyor.

Eylem halen devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious