Ankara'daki bomba yüklü araçla ilgili soruşturma sürüyor

Ankara'daki bomba yüklü araçla ilgili soruşturma sürüyor.8867
  • Giriş : 13.09.2007 / 10:01:00

Ankara polisinin, Kurtuluş'taki katlı otoparkta bulduğu bomba yüklü araçla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olayla ilgili olarak henüz gözaltına alınan olmadı. Ankara Emniyeti, daha önceden kaydı bulunan PKK'lı teröristler üzerinde de bir araştırma başlattı.

Soruşturma kapsamında, Ankara'da kapalı otoparklar ve kritik binaların bulunduğu noktalar kontrol altına alındı.

Emniyet'in tahmini, olayın arkasında terör örgütü PKK'nın olduğu yönünde. Derinleştirilen soruşturma için özel ekipler oluşturuldu.

Bomba yüklü minibüsün 2006'da İstanbul Esenler'den çalındığı, Emniyet'e çalıntı bildiriminin 1.5 yıl önce yapıldığı tespit edildi. Aracın uzun süre elde tutulması, Emniyet'in "organize" eylem şüphelerini kuvvetlendiriyor.

Araçtan çıkan 3 cep telefonu da araştırılıyor. Soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan kimse yok. Araç üzerinde yapılan incelemede, herhangi bir parmak izine rastlanmadı.

Ankara'da bomba paniği

11 Eylül saldırılarının yıldönümünde güvenlik önlemlerini artıran Ankara polisi, Sıhhiye'deki çok katlı otoparkta bir minibüs içinde çok miktarda patlayıcı madde ele geçirdi. Bölgede alınan geniş güvenlik önlemlerinin ardından, patlayıcı maddenin düzeneği yaklaşık 3 saatte etkisiz hale getirildi.

Ankara Valiliği, minibüs içerisinde bulunan patlayıcıların, daha önce Mersin ve Şırnak Uludere'de terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda ele geçen malzemelerle örtüştüğünü açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious