Ankaragücü ilk transferini yaptı

  • Giriş : 15.06.2007 / 16:57:00

Ankaragücü, teknik direktör Hans Peter Briegel ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkent ekibi, ilk transferini ise gurbetçi futbolcu Yunus Balaban'ı alarak gerçekleştirdi.

Cemal Aydın Spor Kompleksi'nde düzenlenen imza töreninde bir konuşma yapan kulüp başkanı Cemal Aydın, sözlerine eski teknik direktörleri Hikmet Karaman'a teşekkür ederek başlayarak, “Kendisiyle yaptığımız görüşmede beraberliğimize ara vermeyi kararlaştırdık. Hikmet hocamızla dostluğumuz her zaman baki. Yaptığı hizmetlerden dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz. Ankaragücü'ne çok şey verdi. Yollarımız ne zaman ve nerede kesişir bunu zaman gösterecek” dedi.

Hikmet Karaman'ın ayrılmasının ardından yabancı hocayla çalışmayı uygun bulduklarını ifade eden Aydın, “Yaptığımız araştırma sonunda da sayın hocamızda karar verdik. Kendisiyle 1 yıllık sözleşme yapıyoruz. Almanya'ya gittiğim zaman konuyu orada karşılıklı görüşmüş ve maddi-manevi tüm ayrıntılarda anlaşma sağlamıştık. Bugün kendisi buraya tesisleri görmek için geldi. Kendisi Ankaragücü'nü ve Türk takımlarını yakından takip ediyor. Takımdaki eksikleri ve fazlaları da konuştuk. Bugün de imza noktasına geldik” diye konuştu.

Başkan Aydın, birkaç gün içinde Türkiye'deki yabancı oyuncu sayısıyla ilgili kararın da verileceğini hatırlatarak, şunları söyledi:
“Bizim yabancı oyuncu sayımız müsait. Ankaragücü için bu konu çok önemli değil ama Türk futbolu için gerçekten önem taşıyor. Bu karar sonrasında yabancı sayısını belirleyeceğiz. Daha önce bizim yaptığımız çalışmalar da var. Önümüzdeki kısa süre içinde Türkiye'den 3 oyuncu bitmek üzere.”

Cemal Aydın, Briegel'in yanında biri kondisyoner olmak üzere 2 hoca getireceğini, kaleci antrenörü ve diğer antrenörün ise kulüpteki isimlerden belirleneceğini söyledi.

Hans Peter Briegel ise Ankaragücü'ne geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, “Ankaragücü çok köklü bir kulüp. 'Evet' demek için çok düşünmeye gerek duymadım. Burada da başarılar elde edeceğimi düşünüyorum” dedi.

İLK TRANSFER GURBETÇİ YUNUS

Ankaragücü, ilk transferini ise Almanya'nın Allemania Aachen takımında forma giyen gurbetçi futbolcu Yunus Balaban'ı alarak gerçekleştirdi.

Orta sahada oynayan ve 1984 doğumlu Yunus, geldiği ilk günden itibaren herkesle çok iyi anlaştığını belirterek, yeni sezonda takım olarak iyi yerlere gelmek istediklerini söyledi.

KRİTA KULÜPTE

Bu arada daha önce prensip anlaşmasına varılan Gaziantepsporlu Krita da bugün kulübe geldi.

Kısa bir süre kulüpte kalan Krita, yöneticilerle görüştükten sonra tesislerden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious