Ankaragücü maçını ev sahibi Galatasaray 1-0 kazandı

Ankaragücü maçını ev sahibi Galatasaray 1-0 kazandı.9200
  • Giriş : 26.08.2007 / 23:53:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 21:17:14

Galatasaray ile Ankaragücü arasındaki karşılaşmayı Galatasaray Lincoln'ün 22. dakikadaki golüyle 1-0 kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Stat: Ali Sami Yen
Hakemler: Vedat Yüksel, Mustafa Emre Eyisoy, Özgür Çetiner
   
Galatasaray: Orkun, Song, Servet, Volkan, Uğur, Sabri, Lincoln, Arda, Ayhan, Hakan, Ümit
   
Ankaragücü: Serkan, Emre, Ahmet, Da Silva, Alper, Mustafa, Kirita, Murat Duruer, İlkem, Cem, Yasin

MAÇ BAŞLADI
Karşılaşma başladı. Her iki takıma da başarılar...

2. dakika. Galatasaray atağı sol kanattan Lincoln ile gelişti. Brezilyalı futbolcunun ceza sahasına göndermek istediği topua A.Gücü savunması ayak koyarak kornere çeldi.

3. dakika. Galatasaray maçın ilk dakikalarında A.Gücü kalesine gol için yüklendi. Soldan kullanılan köşe atışın A.Gücü aynı köşeden taça gönderdi. Sarı-Kırmızılı ekip bu dakikada gole Servet ile yaklaştı. Soldan ceza sahasına gelen topu A.Gücü savunması uzaklaştıramadı. Altıpas içinde boşta kalan meşin yuvarlağı boş kaleye vurmak isteyen Servet'in şutunu yakın mesafeden kaleci Serkan çeldi. Yerden seken top ağlara gitmek büyük bir şans eseri yükseklik kazanarak direğin üzerinden kornere çıktı.

5. dakika. A.Gücü atağında Ahmet Dursun'a sert giren Song maçın ilk dakikalarında sarı kartı gören isim oldu.

7. dakika. Galatasaray atağında sağdan ceza sahasına giren Lincoln, kale alanındaki Hakan Şükür'e pasını çıkarttı. Golcü futbolcu topun gelişine vurdu. Meşin yuvarlak kalenin az farkla yanından auta çıktı.

10. dakika. Karşılaşmada 0-0 eşitlik devam ediyor.

12. dakika. A.Gücü, Galatasaray'ın ilk dakikalarındaki etkinliğini biraz olsun kırmış görünüyor. Oyunda denge var. Şu anda maç orta saha mücadelesi şeklinde devam ediyor.

14. dakika. Galatasaray, A.Gücü kalesine iyi paslaşmalarla sokuldu. Kaleye uzak bir noktada topu önüne alan Servet sert bir şut çıkarttı. Meşin yuvarlak kalenin farklı şekilde üzerinden auta çıktı.

16. dakika. Galatasaray, A.Gücü karşısında yine baskı kurdu. Sarı-Kırmızılı ekip sağlı sollu ataklarla rakip kalede gol arıyor. Ayhan uzun bir pasla oyun yönünü sağ kanada çevirdi. Uğur, topu kontrol edip ceza sahasına ortasını yaptı. Hakan Şükür'ün başının üzerinden kaleci Serkan çıkarak topu yumruklarıyla uzaklaştırdı.

18. dakika. Galatasaray'da Ayhan Akman rakibine yaptığı sert faul sonrası sarı kart gördü.

19. dakika. Galatasaray gole Hakan Şükür ile yaklaştı. Sağ kanattan gelişen atakta Arda'nın ceza sahasına gönderdiği ara pasına hareketlen Hakan, gol vuruşu yapacağı sırada kalesini zamanında terk eden Serkan'a takıldı. Kaleci Serkan, Hakan Şükür'ün bir adım önünde kapanarak topa sahip oldu.

22. dakika. Galatasaray golü Lincoln ile buldu. A.Gücü ceza sahası önünde topla buluşan Linclon, Hakan Şükür ile ver-kaç denedi.

Savunmaya çarpan top tekrar Brezilyalı futbolcunun önünde kaldı. Lincoln, ceza sahasının dışından topa bekletmeden çok sert vurdu. Kaleci Serkan topu ancak ağlarında görebildi.

Galatasaray, Lincoln'ün füzesiyle A.Gücü karşısında 1-0'lık üstünlüğü yakaladı.

26. dakika. Galatasaray sağ kanattan Uğur ile A.Gücü kalesinde etkili oldu. Ceza sahasının çarprazından kimsenin beklemediği bir anda Uğur çok sert vurdu. Köşeye giden topa kaleci Serkan son anda uzanarak parmaklarının ucuyla kornere çeldi.

28. dakika. A.Gücü'nde Lincoln'e sert giren Krita hakemden sarı kartı gören isim oldu.

32. dakika. Galatasaray 2. gole Sabri ile yaklaştı. Sol kanattan gelişen atakta Volkan topu ceza sahasının önüne doğru kesti. A.Gücü savunması bu pozisyonda topu uzaklaştıramadı. Arda topu alıp Lincoln ile paslaştı. Ceza sahası çizgisi üzerinden kaleyi karşısına alan Sabri çok sert vurdu. Top doksan tabir edilen noktaya çarparak oyun alanına geri döndü.

34. dakika. A.Gücü, Ahmet Dursun ile Galatasaray kalesinde tehlikeli oldu. Sağdan ceza sahasına giren Ahmet Dursun, savunmanın baskısına rağmen dönüp kaleye yerden sert vurdu. Kaleci Orkun'un bakışları arasında meşin yuvarlak direği sıyırıp auta çıktı.

36. dakika. A.Gücü beraberlik golünü arıyor. Sağdan gelişen atakta Ahmet Dursun topu ceza sahasının dışına doğru yerden kesti. Sol kanattan bindiren İlkem, sol çarprzadan sert vurdu. Meşin yuvarlak kalenin az farkla üzerinden auta çıktı.

38. dakika. Galatasaray sol kanattan Lincoln ile köşe atışı kullandı. Kaleci Serkan topu yumruklamak istedi. Meşin yuvarlak ceza sahasının içine düştü. Galatasaraylı futbolcular yakın mesafeden topa ayak koydu. Kalecinin kalede olmadığı anda top yandan auta çıktı.

40. dakika. Maçın ilk yarısı için son 5 dakikaya girildi. Galatasaray'ın Ankaragücü karşısında Lincoln'ün attığı harika golle 1-0'lük üstünlüğü devam ediyor.

41. dakika. A.Gücü beraberlik golüne çok yaklaştı. Soldan gelişen atakta ceza sahasının önüde topla buluşan Cem Can, kaleye sert bir şut gönderdi.

Doksana giden topu kaleci Orkun harika uzanarak kornere çeldi.

43. dakika. Galatasaray 2. gole Hakan Şükür ile yaklaştı. Lincoln orta sahadan Hakan Şükür'e harika bir pas çıkarttı. Savunmanın arkasında topla buluşan Hakan Şükür, kaleci Serkan ile karşı karşıya kaldı. Şükür'ün vuruşunda Serkan golü ayaklarıyla çıkarttı.

44. dakika. Galatasaray üst üste gol pozisyonlarından sonuç alamadı. Bu dakikada gelişen Sarı-Kırmızılı ekibin atağında Lincoln ceza sahasının dışından çok sert bir şut çıkarttı. Kaleci Serkan topu soluna yatarak ancak çelebildi. Altıpas üzerinde boşta kalan topa Hakan Şükür hareketlenip plase bir vuruş yaptı. Kaleciyi geçen meşin yuvarlak yan direkten geri döndü.

45. dakika. Maçın normal süresi sona erdi. Hakem uzatma süresi olarak 1 dakika işaret etti.

Ankaragücü maçın ilk yarısı için son anlarda çift vuruş kullandı. Yasin, ceza sahasının dışından çok sert vurdu. Barajı geçen meşin yuvarlak kalenin az farkla yanından auta çıktı.

Bu ataktan sonra hakem ilk yarının son düdüğünü çaldı. Galatasaray, ilk 45 dakikayı Lincoln'ün müthiş golüyle 1-0 önde kapattı.

MAÇIN İKİNCİ YARISI

İkinci yarıya Ankaragücü başladı

47. dakika. Galatasaray Ümit Karan ile gole yaklaştı. Orta sahadan atılan uzun top Ankaragücü yarı sahasından sekerek sağ kanatta Ümit Karan'ın önüne düştü. Ceza sahasına kaleci Serkan ile karşı karşıya kalan Karan, topa vurmakta ağır davranınca araya son anda giren Emre, rakibine şut şansı vermedi. Galatasaray mutlak bir gol şansından yararlanamadı.

50. dakika. Galatasaray 2. gole bir kez daha Ümit Karan ile yaklaştı. Sağdan A.Gücü ceza sahasına gönderilen top sol kanada açıldı. Arda, topu çıkmadan kontrol etti.

Bu futbolcunun kale sahasına gönderdiği topa Ümit Karan yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak kaleci Serkan'ın bakışları arasında üst direği sıyırıp auta çıktı.

52. dakika. Galatasaray bir kez daha Ankaragücü kalesinde etkili oldu. Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşu Linclon kullandı. Kale sahasına inen topa Ümit Karan yükselip kafayı vurdu. Meşin yuvarlak iki direğin birleştiği noktayı sıyırıp üstten auta çıktı.

54. dakika. Ankaragücü'nde Elyasa oyuna dahil oldu. Çıkan isim Mustafa Özkan.

57. dakika. Ankaragücü sol kanattan Galatasaray kalesine Bebbe ile etkili geldi. Ceza sahasına topla giren Bebbe, uygun durumda şut atmak yerine kale sahasında hareketlenen Ahmet Dursun'a yerden pas vermek isteyince araya giren Galatasaray savunması topu kornerle uzaklaştırdı.

60. dakika. Karşılaşmada Galatasaray'ın Ankaragücü önünde 1-0'lık üstünlüğü sürüyor.

62. dakika. Galatasaray atağında sağ kanattan Lincoln yerde kaldı. Faul atışını Brezilyalı isim çabuk kullandı. Ceza sahasının üzerindeki Sabri, Lincoln'den aldığı pasla çarprazdan kaleyi yokladı. Sert giden meşin yuvarlak ters taraftan direği yalıyarak auta çıktı.

65. dakika. Hızlı gelişen Galatasaray atağında Sabri'yi faul ile durduran İlkem, Ankaragücü'nde sarı kartı gören isim oldu.

66. dakika. Ankaragücü Ahmet Dursun ile Galatasaray kalesinde etkili bir atak geliştirdi. Ceza sahası önünde topla hareketlenen golcü futbolcu önün boşalttıktan sonra şutunu attı. Vuruş isabetsiz olunca Ankaragücü adına iyi bir fırsat kaçmış oldu.

72. dakika. Galatasaray'da Ümit Karan yerini Barış Özbek'e bıraktı.

74. dakika. Ankaragücü beraberlik golüne çok yaklaştı. Sağ kanattan kullanılan köşe atışına ön direkte Kırita kafayı vurdu. Kaleci Orkun yakın mesafeden gelen topu son anda kornere çeldi.

77. dakika. Maçın son bölümlerine doğru girildi. Galatasaray'ın Ankaragücü karşısında 1-0'lık üstünlüğü sürüyor. Ankaragücü bu bölümlerde rakip kalede daha sık görünüyor.

80. dakika. Ankaragücü'nde Murat Erdoğan oyuna girdi. Çıkan isim bir diğer Murat oldu.

81. dakika. Ankaragücü sağ kanattan tehlikeli geldi. Ceza sahasında topla buluşup şutunu atan Ahmet  Dursun'un topuna son anda Servet ayak koyarak kornere çeldi.

82. dakika. Galatasaray atağında Hakan Şükür, ceza sahasına hareketlendiği anda topu önünde buldu. Şükür, kaleci Serkan ile karşı karşıya pozisyonda yerden vurdu. Serkan üzerine gelen sert topu kapanarak kontrol etti.

85. dakika. Ankaragücü'nde Yasin yerini Agustin'e bıraktı.

86. dakika. Galatasaray'da Arda Turan yerini Hasan Şaş'a bıraktı.

87. dakika. Sağ kanattan ceza sahasına gönderilen topu Hakan Şükür kafa ile 18 yayı üzerindeki Lincoln'e indirdi. Brezilyalı futbolcunun harika volesi üst direği yalayıp auta çıktı.

90. dakika. Galatasaray'da Sabri yerini Okan Buruk'a bıraktı.

Maçın normal süresi sona erdi. Hakem uzatma süresi olarak 4 dakika gösterdi.

90+2. dakika. Ankaragücü'nde Elyasa, Hasan Şaş'a yaptığı sert hareket sonrası sarı kartı gördü.

Uzatma dakikalarında başka gol olmadı.

Galatasaray'ın cezası nedeniyle seyircisiz oynanan karşılaşmada Sarı-Kırmızılı ekip, Lincoln'ün müthiş golüyle Ankaragücü'nü 1-0 mağlup etti.

Cimbom, Süper Lig'de 3'te 3 yaparken puanını 9'a çıkarttı.

MAÇTAN NOTLAR

Galatasaray, geçen sezon Ali Sami Yen Stadı'ndaki son randevusunda yaşanan olaylardan sonra aldığı 5 maçlık ceza nedeniyle, bu sezon Turkcell Süper Lig'deki ikinci seyircisiz maçını Ankaragücü ile yaptı.
Karşılaşmayı sadece protokol tribününde yer alan konuklar, basın mensupları, güvenlik güçleri, sağlık ekipleri ve diğer görevliler canlı olarak izleyebildi.
Sarı-kırmızılılar, bu sezon ligde iç sahadaki ilk maçını, Ali Sami Yen Stadı'ndaki saha zemini düzeltme çalışmaları nedeniyle Çaykur Rizespor ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapmıştı.
Sarı-kırmızılı ekip, Ali Sami Yen Stadı'nda seyircisi ile 30 Ağustos Perşembe günü UEFA Kupası 2. ön eleme turu rövanşında, Hırvatistan'ın Slaven takımıyla yapacağı maçta buluşacak.

CARRUSCA İLK KEZ KADRODA

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, sezon başında gönderilmesi gündemde olan Carrusca'yı, Ankaragücü karşısında bu sezon ilk kez kadroya aldı.
Carrusca, sezon öncesinde çeşitli kulüplerle yapılan görüşmelere rağmen takımdan ayrılmazken, genç oyuncu maç kadrosuna girmeyi başardı.

LİNCOLN VAR, LİNDEROTH YOK

Bursaspor maçında sakatlığı nedeniyle oynayamayan Brezilyalı futbolcu Lincoln, Ankaragücü karşılaşmasına ilk 11'de çıktı.
Aynı maçta yer alamayan Linderoth, Ankaragücü karşılaşmasında da sakatlığı nedeniyle kadroya alınmadı. Bu arada, Bursaspor maçında kadro dışında kalan Hasan Şaş, Ankaragücü karşısında yedekler arasında yer buldu.
Teknik direktör Feldkamp, Bursaspor maçından sonra bu karşılaşmada da kalede Orkun'a şans tanıdı.
Maçta, Mehmet Topal ve Mehmet Güven, Anıl ve Ferhat da kadroda yer almadı.

STAT YENİLENDİ

Ali Sami Yen Stadı, yeni sezona yenilenmiş haliyle "Merhaba" dedi.
Çimleri tamamen değiştirilen statta, yeni açık tribün dışındakilerin koltukları yenilendi.
Bu arada basın tribünündeki koltuk sistemi de değişirken, masaların bulunduğu çalışma düzeni oluşturuldu.

BASINA KOLAYLIK

Beşiktaş ve Fenerbahçe muhabirlerinin yıllardır ücretsiz kullandığı kablosuz internet hizmetine, nihayet Galatasaray'ı takip eden basın mensupları da kavuştu.
Kablosuz internet sistemlerinin kullanıldığı ilk yılın dışında, bu sistem Ali Sami Yen'de ücretli olarak sağlanırken, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) devreye girerek kablosuz interneti (Wireless) ücretsiz olarak üyelerinin kullanımına açtı.

99 GÜN SONRA ALİ SAMİ YEN'DE MAÇ

Galatasaray, Ankaragücü karşılaşmasıyla tam 99 gün sonra Ali Sami Yen Stadı'nda maça çıktı.
Mecidiyeköy'deki son maçını, Turkcell Süper Lig'de geçen sezonun 33. haftasında, 19 Mayıs'ta ezeli rakibi Fenerbahçe ile yapan sarı-kırmızılı ekip, 3 ayı aşkın bir süre sonra yuvasına döndü.

FELDKAMP, ÖĞRENCİSİNE KARŞI

Feldkamp, geçmişte talebesi ve aynı zamanda yardımcısı olan Ankaragücü Teknik Direktörü Peter Briegel'e karşı takımını yönetti.
İkilinin maç öncesinde saha içinde bir araya gelmemesi dikkat çekti.

POLAT: "EKONOMİK GERÇEKLERİMİZLE ÖRTÜŞEN BİRKAÇ OYUNCUYLA TEMASTAYIZ"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat maç öncesinde yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarının sürdüğünü ancak gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin kesin olmadığını söyledi.
Transfer için peşinden koştukları ciddi kariyerli genç santrforlar olduğunu, ancak bu oyuncuların Türkiye Ligi'ni cazip görmedikleri için gelmek istemediklerini ifade eden Polat, "10 milyon Avro'dan aşağı hiçbir kulüp konuşmuyor. Futbolcuların da aldıkları rakamlar yüksek. Galatasaray'ın şu anki ekonomik gerçekleriyle örtüşmüyor. Ekonomik gerçeklerimizle örtüşen birkaç oyuncuyla temastayız. Olup olmayacakları da kesin değil. Oluşturmaya çalışıyoruz, fakat dediğim gibi bazı gerçekleri göz ardı edemeyiz. İnşallah olur diyorum. Olmazsa da çok büyük kayıp değil. Takımımız mücadelesiyle bizi tatmin etmeye başladı. Santrfor alma duyumunun o mevkideki arkadaşları da motive ettiğini görüyoruz" şeklinde konuştu.
Polat, genç futbolcuları Arda'nın gece hayatıyla ilgili olarak da "Arda ile gerekli görüşmeler yapıldı. İnşallah tekrar edilmeyecek" dedi.

PAF LİGİ'NDE CİM BOM GALİP

PAF Ligi'nde oynanan karşılaşmada Galatasaray, Ankaragücü'nü 1-0 yendi.
Karşılaşmanın tek golü Özgürcan'dan geldi.

Galatasaraylı taraftarlar, kapalı tribünde, "Senin için sensizliği göze aldık" yazılı pankart açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious