Ankaragücü UEFA'ya odaklandı

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Kayserispor, Ankaragücü karşısında aldığı galibiyetin ardından UEFA Kupası'nda kendi sahasında oynayacağı Tiran maçını düşünmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, zor geçeceğini bildikleri ve öyle olan Ankaragücü maçından galibiyetle ayrılmanın sevincini yaşadıklarını, ancak Tiran maçı hazırlıklarının da hemen başlayacağını söyledi.
Maçın ardından basın toplantısına Müslüman aleminin Miraç Kandili'ni kutlayarak başlayan Sağlam, "Zor geçeceğini bildiğimiz bir maçı çıktık. Dengelerin çok açılmadığı Anadolu takımları arasındaki fark nedeniyle artık bütün maçlar zor geçecek ve çok rahat maçların olmayacağını biliyorduk. Bireysel hatamız nedeniyle yediğimiz gol dışında da Ankaragücü takımı kalemize gelmedi. İkinci yarıda rakibin 10 kişi kalması bizim çok sayıda gol pozisyonu bulmamızı sağladı." dedi.

Sağlam, şöyle devam etti; "İkinci yarıya çıkarken de futbolcularımdan oldukça sakin olmalarını istedim. Onlara (Sakin olun, sinirlenmeyin, bitiş düdüğüne kadar sakin davranarak gol bulmaya çalışın) dedim. Tabii maçın son dakikasında gelen gol de bizi galibiyete taşıdı. Bu, bizim maça ne kadar konsantre olduğumuzu gösterdi. Şimdi Ankaragücü maçını unutarak Avrupa Kupası'nda ilk maçını 2-0 kazandığımız Tiran ile oynayacağımız maçı düşünüyoruz. Futbol sürprizlerle dolu. Biz sürpriz yaşamak istemiyoruz. Galibiyet alarak gruplara kalmak istiyoruz. Kazanarak da Türkiye'nin puanını yükseltmek düşüncesindeyiz. Tiran maçı hazırlıklarına hiç ara vermeden başlayacağız."

Sağlam, Toledo'nun alt adelede çekmesi bulunduğunu ve Tiran maçına yetişip yetişmeyeceğini bilemediğini söyledi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Vlado Bozinoski ise, Kayserispor'u tebrik ederek, maçta 10 kişi kalancaya kadar iyi bir oyun sergilediklerini söyledi. Bozinoski, "Görüşüme göre futbolcularım kendilerini oyuna vermelerini, yüzde yüz mücadelelerini ve ellerinde bir şeylerle dönmelerini gösterdiler, ancak olmadı. 10 kişi kaldığımız da bile takımımız bir iki pozisyon buldu; değerlendiremedik. Kayserispor iyi değerlendirdi ve galip ayrıldı. Kayserispor'u tebrik ediyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious