Ankaragücülüler polise saldırdı

Ankaragücülüler polise saldırdı.11948
  • Giriş : 17.12.2008 / 21:36:00
  • Güncelleme : 17.12.2008 / 21:36:49

Cemal Aydın Tesisleri'nin isminin Gökçe Karataş ismine çevrilmesini isteyen taraftarlar, tesis girişinde polis ekiplerine saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig'de zor günler yaşayan ve kimi futbolcularıyla ara transfer dönemi gelmeden yollarını ayıran Ankaragücü'nde, taraftarların öfkesi dinmek bilmiyor. Yaklaşık 4 bin kadar sarı-lacivertli taraftar, Cemal Aydın Spor Kompleksi'ne gelerek başkanlıktan istifa eden Cemal Aydın'ı protesto etti.

Cemal Aydın'ın, görevinden istifa etmesini yeterli bulmayıp kulüple ilişkisini tamamıyla kesmesini isteyen taraftarlar, genç futbolcu Gökhan Emreciksin'in de Fenerbahçe'ye transfer olacağı haberleri üzerine tesisler önünde toplandılar. Ankaragücü lehine, Cemal Aydın aleyhine tezahürat yapan taraftarlar, Aydın'ın ismini taşıyan kulüp tesislerinin adının yeniden eski ismi olan Gökçe Karataş olarak değiştirilmesini istediler. Tesisler önünde 350'si çevik kuvvet, 50'si sivil olmak üzere 400 polis güvenlik önlemi alırken, kimi taraftarlar basın mensupları ve polise saldırdılar. Tesislerde bulunan futbolcular da arka kapıdan gizlice dışarıya çıkarıldılar.

Genç Güçlüler, Gece Kondu, 1910 Ankaragüçlüler, Tunalı Kapalı ve Sol Kapalı adlı taraftar dernekleri, yaptıkları ortak açıklamada, kulübün 100. yılını Bank Asya 1. Lig'de kutlamak istemediklerini belirterek, şunları söylediler:

''Bugün burada Ankaragücü için toplandık. Ne kimse tarafından satın alındık ne de başka bir amacımız var. Kimseden maddi manevi desteğimiz yok. Bizlerin tek isteği canımızdan çok sevdiğimiz Ankaragücü'ne artık Ankara şehrinin sahip çıkması. Ankaragücü, gerek camia olarak gerekse taraftarlarıyla büyük hedeflere koşmalı, gözünü hep yükseklere dikmeli.''

Yapılan açıklamanın ardından taraftarlar olaysız bir biçimde dağıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*