Ankaragücü'nde istifa furyası

Ankaragücü'nde istifa furyası.10431
  • Giriş : 15.12.2008 / 11:35:00

Ankaragücü Kulübü Basın Sözcüsü Sami Altınyuva görevinden istifa etti. Altınyuva ''Bir Ankaralı ve Ankaragücülü olarak severek, isteyerek yaptığım görevimden özel nedenlerden dolayı ayrılmak zorumdayım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Altınyuva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bir Ankaralı ve Ankaragücülü olarak severek, isteyerek yaptığım görevimden özel nedenlerden dolayı ayrılmak zorumdayım'' dedi.

''Ankaragücü için kim taş üstüne taş koyuyorsa onları saygı ile selamlıyorum'' diyen Altınyuva, Ankaragücü'nü hazırlık maçları dahil hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, zamanının büyük bir bölümünü tesislerde geçirerek plan ve projeleri, kısa ve uzun vadede hayata geçirmek için yönetici arkadaşlarıyla birlikte çalışarak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Söz konusu Ankaragücü olduğunda her şeyden vazgeçerim, ancak Ankaragücü için çalışmaktan vazgeçmem. Bu sözümün de her zaman arkasında duracağım gibi, kulübüm için maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan da kaçınmadım ve kaçınmayacağım. Kulübümüze zarar vermemek için daha önce aldığım istifa kararını, özel sebeplerden dolayı hiçbir kimseyi zor durumda bırakmamak için bugün açıklıyorum.''

Ankaragücü'nün içinde bulunduğu sıkıntılı günlerin çok yakın bir zamanda aşılacağına olan güveninin tam olduğunu vurgulayan Altınyuva, ''Ankaragücü çok büyük bir camiadır. Türkiye'de nadir 100 yıllık kulüplerden bir tanesidir. Ankaragücü camiası birbirine kenetlendiğinde aşamayacağı hiçbir zorluk yoktur. Birlik ve beraberlik olduğunda şampiyon olacak en büyük Anadolu kulübü Ankaragücü'dür. Bu süreç içinde bana tekrar görev düşerse Ankaragücü için 'her konumda' gece ve gündüz çalışmaya hazır olduğumu belirtmek isterim'' diye konuştu.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'ın, sarı-lacivertli camiaya çok şeyler verdiğini ve vermeye de devam ettiğini ifade eden Altınyuva, sözlerini şöyle tamamladı:

''Başta benim hayatımda özel bir yeri olan, başkanımız Cemal Aydın Olmak üzere, emeği geçen diğer yönetici, teknik kadro ve futbolcu arkadaşlarıma, takımını hiçbir zaman hiçbir yerde yalnız bırakmayan ve iyi günde, kötü günde sahip çıkan tüm taraftarlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Kısa süreli olan görevimde kimseye bir dargınlığım ve kırgınlığım yoktur. Çünkü ben bu şehri ve kulübü karşılıksız seven birisiyim. Kendi isteğimle başladığım görevi, tamamen özel sebeplerden dolayı, yine kendi isteğimle bırakıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*