Ankara'nın 19 beldesi köy oluyor

Ankara'nın 19 beldesi köy oluyor .29337
  • Giriş : 07.02.2008 / 10:12:00
  • Güncelleme : 07.02.2008 / 10:29:53

AK Parti Ankara İl Başkanı Halis Bilge, Ankara'nın 19 beldesinin köy olacağını belirterek, ''Yenikent'in de ilçe olması gündemde. Bazı beldeler de ilçelere bağlanacak. Batıkent'in ilçe olma ihtimali zor. Eryaman da ilçe olmayacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Ankara İl Başkanı Bilge, Server Vakfınca (Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı) düzenlenen ''Başkentte İl Başkanı Olmak'' konulu sohbete katıldı.

AK Parti Ankara İl Başkanlığının zor olduğunu söyleyen Bilge, pek çok kişinin devlette iş talebi ile kendilerine geldiğini ifade etti.

Bilge, AK Parti'nin Çankaya Belediye Başkan adayına ilişkin sorular üzerine, Çankaya ile ilgili özel bir çalışma yapıldığını belirterek, ''Çankaya adayı, liberal ve solcu olsun diye bir düşüncemiz yok. Bazıları öyle yazıyor. Biz muhafazakar demokrat bir partiyiz. Adayımızın yaşantısı, aile yaşantısı ile muhafazakar demokrat olması lazım. Adayımız yüzde 50 belli'' diye konuştu.

Bilge, Çankaya Belediye Başkanlığına aday olmadığını bildirdi.

Çankaya'nın birden fazla belediyeye bölünmesine ilişkin soruları yanıtlayan Bilge, ''Cuma, en geç pazartesi günü bu konuya son noktayı koyacağız'' dedi.

Bilge, bir başka soruyu yanıtlarken ''Ankara'nın 19 beldesi köy oluyor. 20 olma ihtimali de var. Bazı beldeler de ilçe oluyor. Yenikent'in de ilçe olması gündemde. Bazı beldeler de ilçelere bağlanacak. Batıkent'in ilçe olma ihtimali zor. Eryaman da ilçe olmayacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious