Ankara'nın Batıkent'i kuruluyor

  • Giriş : 26.02.2006 / 00:00:00

Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Osmaniye'nin batısında kurulacak 50 bin insanın yaşayacağı 15 bin toplu konut projesinin son aşamaya geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çarpık yapılaşmadan uzak, modern şehirlerde olduğu gibi içerisinde yapay su göletleri olan, çiçek ve ormanların ortasında yeni bir şehir kuracakları müjdesini veren Başkan Çuhadar, Ankara'nın Batıkent'ine benzer bir yer inşa edeceklerini dile getirdi. Çuhadar, Osmaniye Belediyesi tarafından arsası üretilen, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacak Fakıuşağı Köyü'ndeki satışa çıkarılan toplu konutlara büyük talep olduğunu da kaydetti.

Proje kapsamında yer alan DG tipi (143 metrekare) toplam 168 adet konutun satışı için başvuruların 27 Şubat-10 Mart 2006 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası Osmaniye Şubesine yapılacağı, kura tarihinin ise 18 Mart 2006 olarak belirlendiği bildirildi.

Vatandaşların konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi banka şubesinden ve TOKİ'nin internet adresinden alabileceğini ifade eden Başkan Çuhadar TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre toplu konut başvurularında talep patlaması yaşandığını ifade ederek, Osmaniye'nin yeni şehri olacak Batıkent'in ne denli gerekli olduğunun görüldüğünü belirtti.

Başkan Çuhadar, bugüne kadar çok gerçekçi davrandıklarını ve yapamayacakları işin altına girmediklerini ifade ederek, söz verdikleri bütün projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.

Bu arada Başkan Çuhadar, çok yakında belediyenin gayrimenkullerini satışa çıkaracaklarını söyledi. Çuhadar, " Şimdi gayrimenkullerimizin kiraları 18-20 YTL gibi komik rakamlardır. Bu halkın ortak malının birilerine peşkeş çekilmesi anlamına geliyor. Bu şekilde belediye mülklerinin kiralanması mümkün değildir. En kısa sürede gayrimenkullerimizi satacağız ve gelir elde edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious