Ankaraspor 11. beraberliğini aldı

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Ligi'nin 16. haftasında sahasında Beşiktaş'ı konuk eden Ankaraspor, karşılaşmadan 1 puala ayrılarak 11. beraberliğini elde etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Ankara'ya kazanmak için geldiklerini, 3 puanla ayrılamadıkları için de üzgün olduklarını belirten Tigana, "Son dakikalarda 2 takım da 1'er net pozisyondan yararlanamadı. Bu hafta yaptığımız 3. maç. 2 tanesinde maçı 10 kişi bitirdik, bu maçta biraz daha sağlamdık. Takımın performansından memnunum. Artık derbiyi beklemek zorundayız. Fenerbahçe'nin bizden daha fazla uzaklaşmamasını diliyoruz." diye konuştu.

Başkan veya yönetim kuruluyla arasında herhangi bir sorun olmadığını vurgulayan Tigana, şunları söyledi: "Bu sabah başkanla kahvaltıda 2 saat beraberdik ve sohbet ettik. Basında, aramızda soğuk savaş varmış gibi gösteriliyor. Böyle birşey yok. Herkesin beni eleştirmeye hakkı var. Benim kabullenemediğim tek şey onuruma ve dürüstlüğüme edilen laflar. Benim basınla sorunum yok. Bunun oyunun kuralı olduğunu da biliyorum. Dürüstlüğümle ilgili konuşanların elinde belge olması gerekiyor. Fransa da beni 5 yıldır araştırıyor ama birşey bulamadı. Benim cebime 1 Avro fazladan para girmemiştir. 32 yıldır bu camianın içindeyim ve bu tür olayların sahalara getirilmesi bence yazık."

Evsahibi Ankaraspor'un Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise şunları kaydetti: "Son dakikalardaki karşılıklı pozisyonlar her iki takımın da beraberliğe razı olmalarını gerektirdi. Kıran kırana geçen sert bir maç oynandı. Takım olarak savunma standardımız yüksek, ofansif standardımız ise zayıftı. Beşiktaş'ın ise bu maçta savunma standardı oldukça yüksekti. Yüzdesel olarak hesaplandığında, yüzde 51'e yüzde 49 oranında Beşiktaş'ın üstünlüğü ortaya çıktı. Rakibimizi yenemedik ancak yenilmedik de. Beşiktaş'ı yenmek istedik ve elimizden geleni yaptık. Bu önemli maçtan puan aldığımız içinde mutluyuz."

Kocaman, bir gazetecinin, "Beraberliklerin çok sayıda olmasının sırrı nedir?" biçimindeki sorusunu ise, "Beraberliklerin bir sırrı yok. Bunun nedenini bilmiyoruz. Uzun hedefleri olan bir takımın savunmasının özellikle iyi olması gerekir. Biz, takım savunmasını iyi yapmaya çalışıyoruz. Son dakikalarda çok net bir gol pozisyonu yakalayan Bilal, o pozisyonda golü atsa, ortaya çok farklı bir sonuç çıkacaktı. Bu, 11. beraberlik de olmayacaktı" diye yanıtladı.

Maçı kazanamadıkları için üzgün olduklarını ifade eden Beşiktaşlı futbolculardan Koray ve İbrahim Toraman, iyi mücadele ettiklerini ancak elde ettikleri pozisyonları değerlendiremedikleri belirtirlerken, mavi beyazlı futbolculardan Kürşat ve Bilal ise, galip gelmek için sahaya çıktıklarını ancak 1 puanında iyi olduğunu kaydettiler.

GÖKÇINAR:"BERABERLİKTE REKORA DOĞRU GİDİYORUZ"

Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, berabere kaldıkları Beşiktaş maçının ardından yaptığı açıklamada, "Yenemiyorsanız, yenilmeyeceksiniz." dedi. Hilmi Gökçınar, birlik ve beraberlik içinde yollarına devam ettiklerini ifade ederek, "Beraberlikte rekora doğru gidiyoruz. Takım olma yolunda iyi adımlar atıyoruz. Beşiktaş karşısında da iyi bir mücadele sergiledik. Yenemiyorsanız, yenilmeyeceksiniz. Takımımızın sahaya koyduğu futboldan memnunum. Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious