Ankaraspor-K. Erciyesspor maç sonrası

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Uğur, sözlerine şöyle devam etti: "Bunda en önemli etken, sahanın zeminin çok sert olması.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanan ve Ankaraspor ile Kayseri Erciyesspor’un 2-2 berabere kaldığı maçtan sonra konuşan Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar, kendi sahalarında oynadıkları 3. maçta da 3 puanla tanışamadıklarını söyledi.

Gökçınar, geçen hafta oynadıkları Ankaragücü maçında yedikleri golde kural hatası olduğuna inandıkları pozisyonla ilgili, hakem ve gözlemci raporlarında yer almaması nedeniyle ilgili kurullara başvurmadıklarını belirterek, "Hakemlerle ilgili olarak yorum yapmamaya devam ediyoruz. Ama, bizim bu maçlarda puanlara ihtiyacımız var. Maçtaki pozisyonları spor kamuoyuna ve yorumculara bırakıyorum" diye konuştu.

Kayseri Erciyessporlu Cenk’i transfer etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını dile getiren Hilmi Gökçınar, teknik heyetten kendilerine böyle bir teklifin gelmediğini sözlerine ekledi.

Kendi sahalarında oynamanın verdiği avantajla, özellikle maçın ikinci yarısında rakiplerine üstünlük sağladıklarını öne süren Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, "Biz bir pozisyonda penaltı kazandık. Aynı dakika içinde, bir de rakip takıma penaltıya hükmetti. Geçen hafta söylemiştim; ’Hakemler maçın skorlarına etki etmek istiyorlar’. Bizim penaltı pozisyonunun haklılığını tartışmıyorum. Ama, hemen ardından rakibe penaltı verdi. Sanki beraberliği sağlamaya çalıştı. Bence o pozisyonda penaltı yoktu" dedi.Kocaman, son iki hafta içinde 4’üncü puanı verdiklerinin altını çizerek, konuşmasını şöyle sürdürü: "Gelişmelere açık oyuncularımız var. Bu takım cok daha iyi ve rahat oynayabileceğini görüyorum. Futbolcularım bunu, bugün parça parça gerçekleştirdiler. Bununla birlikte, elimde olmayan yan etkenlerle de uğraşıyoruz. Sonunda bunu da söylettirdiler, hata bende herhalde. Bu hafta yaşananlar geçen haftayla aynı. Hakemlerle ilgili fazla konuşmak istemiyorum, ama canımız yandı."Aykut Kocaman, Kayseri Erciyesspor’luların saha ile ilgili şikayetlerine katılmadığını belirterek, "Böyle birşey olsaydı, ben de şikayet ederdim. Çünkü, oyun sistemimiz topu yerden oynanmasına dayalıydı" dedi.Ankaraspor’lu Devran, 3 haftadır çok pozisyona girdiklerini, fakat değerlendiremediklerini vurgulayarak, "Onların kazandığı penaltı pozisyonunda, gördüğüm kadarıyla Lazarov kendini yere attı. Onunla aynı takımda oynadığımdan biliyorum, bunu hep yapıyor. Maçın hakemine maç sırasında söylemiştim, ’Lazarov’a dikkat et, sizi kandırabilir’ diye. Nitekim penaltı pozisyonunda bunu yaptı. Pozisyonu hakeme yedirdi" diye konuştu.

"İki haftadan beri çok güzel top oynuyorduk. Bugün de fazla pozisyon vermedik. Timuçin abinin güzel şutu gol oldu. Ondan başka doğru dürüst pozisyonları yok" diyen Özer de, çok pozisyona girdiklerini, ama gol atamadıklarını, ilerleyen hatfalarda 3 puanla tanışacaklarına inandıklarını söyledi.

Kazanılan 1 puandan mutlu olduğunu, ancak sergilenen oyundan memnun olmadıklarını dile getiren Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Mustafa İki takım futbolcuları da çok zorlandılar. Sadece, sahada mücadele eden futbolcular vardı. Ama, puan aldığımız için mutluyuz."

İki takımın kullandığı penaltı pozisyonu ile ilgili görüşü sorulan Uğur ise, "Verilen iki penaltıyı da, penaltı olarak değerlendirmiyorum. En azından ben öyle gördüm" diye konuştu.

Erciyesspor’un tecrübeli futbolcusu Timuçin ise, maçın zor geçeceğini bildiklerini ifade ederek, "Geçen hafta aldığımız galibiyetin moraliyle sahaya çıktık. Gerçekten saha zemini rezildi. İki takımın da yapacaklarını saha şartları engelledi. Ufak tefek sertliler oldu. Maç berabere bitecek gibi görünüyordu zaten. 1’er puanı paylaştık. Önümüzdeki haftalarda toparlanıp, daha iyi şeyler yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious