Ankaraspor'a başkan aranıyor

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Ankaraspor Kulübü Başkanı Hilmi Gökçınar'ın önceki gün istifasını açıklamasının ardından, bu görev için alternatif isimler değerlendiriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek ile Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın arasında, iki takım arasındaki lig maçı öncesinde ve sonrasında yaşanan sert tartışmalar sonrası, Melih Gökçek ile fikir ayrılığına düşerek istifa eden Hilmi Gökçınar'ın yerine mavi-beyazlı ekibin başkanının kim olacağı henüz netlik kazanmadı.
Kulübe yakın çevreler, mavi-beyazlı camiada başkanlık görevi için çeşitli isimlerin ağırlık kazandığını belirtiyor. Bu isimler arasında Ankaraspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Kurnaz, kulübün eski asbaşkanı Mehmet Emin Katipoğlu ile şu anda Futbol şube sorumluluğu görevini yürüten Ahmet Gökçek ön plana çıkıyor.
Başkent ekibinde, Ankaraspor'un şirketleşmesi sonrasında yönetim kurulu başkanlığına getirilen Ruhi Kurnaz'ın aynı zamanda kulüp başkanlığı görevini de üstlenmesi fikrine sıcak bakıldığı belirtildi. Kurnaz'ın kulüp başkanlığını kabul etmesi halinde, kulüp yönetiminde yeniden bir görev dağılımı yapılacağı ve mavi-beyazlı takımın yoluna bu şekilde devam edeceği öğrenildi.
Ankaraspor'un Süper Lig'e çıktığı sezon Hilmi Gökçınar ile anlaşamayarak asbaşkanlıktan istifa eden, ancak Futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek'e yakınlığı ile bilinen Mehmet Emin Katipoğlu'nun adı da son dönemde ağırlık kazandı. Katipoğlu'nun yeni yapılanmada genel menajerlik görevine de gelebileceği bildirildi.
Başkent ekibinde, Futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek'in başkanlık görevine şu an için sıcak bakmadığı, ancak bir dönem daha deneyim kazandıktan sonra bu görevi devralmasının düşünüldüğü öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious