Ankaraspor'dan MHK'ya gönderme

  • Giriş : 11.05.2007 / 00:00:00

Ankaraspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek, "Ankaraspor-Denizlispor maçının hakemi ile ilgili açıklamalar, kulüplerimizin ciddi bir güvensizlik içinde olduklarının en güzel kanıtıdır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ahmet Gökçek, yaptığı yazılı açıklamada, ligin son haftalarında şampiyonluk, UEFA Kupası'na katılma ve kümede kalma mücadelesinin tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Son haftalarda herhangi bir Turkcell Süper Lig müsabakasında atılacak 1 golün bile birden fazla takımı etkilediği bu durumda, aldığımız duyumlar ve bazı gerçekler bizleri şaşırtmıştır. Zira küme düşme riski taşıyan ekiplerin yaptığı açıklamalar ve özellikle hafta sonu oynayacağımız müsabakanın hakemi ile ilgili açıklamalar, kulüplerimizin ciddi bir güvensizlik içinde olduklarının en güzel kanıtıdır.

Denizlispor ile yapacağımız maçın hakeminin, Denizlispor Teknik Direktörü ile hemşehri olması kafalarımızda ciddi soru işaretleri yaratmış olsa da ve kulüplerin yaptığı açıklamalarda bunun kasıtlı olarak yapıldığı savunulsa da Ankaraspor olarak bizler, MHK bünyesinde müsabakamızı yönetebilecek onlarca isim içinden Denizlispor teknik direktörünün hemşehrisi olan bir ismin seçilmiş olmasını sadece bir talihsizlik olarak değerlendirmekteyiz. Ankaraspor olarak bu durumun aksini düşünmediğimizi ve inanmadığımızı da belirtmek isteriz.

Tüm Türkiye'nin gözlerinin üstünde olacağı bu müsabakayı yönetecek olan hakemimizin yapılan bu tarz açıklamalardan dolayı daha dikkatli olacağına ve adil bir yönetim göstereceğine olan inancımız sonsuzdur. Ankaraspor futbolcuları da hakemin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için sahada tüm iyi niyetleri ve kazanma arzuları ile mücadele edecektir.

Kulübümüz bu tarz istismarlara gelmemek için duyarlı olacak ve anılan müsabakamızda 3 puan dışında başka hiçbir netice hedeflemeyerek amacına ulaşacaktır.

Biliyoruz ki, onuru ile şerefi ile sahada mücadelesini veremeyen takımlar asla büyük birer kulüp olamayacaktır.
Tüm kamuoyuna saygılarımızı sunarız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious