Ankara'ya deniz geliyor

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

CHP ve AK Parti Ada Evleri Koalisyonu kurdu... Proje şöyle: Büyük bir göl olacak adacıklara da 300 vekil için yalı yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti ve CHP milletvekilleri "Ankara'ya deniz getirme" konusunda koalisyon kurdular... Başkent'e deniz gelecek... Ancak bu deniz Ankaralılar'a değil, vekillerimize özel olacak!

Vekillere bir jest de Melih Gökçek'ten geldi. Ankara Disneyland komşu oluyor. Jestle rant 100'le çarpıldı. Henüz temel yok. Ama, Ada Evleri'nde devir 100 bin YTL'den başlıyor.

Yelken kulübü bile var

Önce "Çiftlik Evleri" olacaktı. Hayali geniş vekiller, Deniz getirelim" deyince, "Ada Evleri" oldu. Projede aqua parktan golf sahalarına, yelken kulübünden kurban kesim alanına kadar her türlü ayrıntı düşünüldü. Kooperatife üye vekil sayısı 200'ü aştı.

Vekil, sosyetik Robinson

Halkın vekilleri, Ankara'da yapılacak evlerinde 'Ada'da oturma hevesine düşünce Başkent'e deniz göründü! Yapay deniz kıyısına inşa edilecek villalara izin de çıktı.

İktidar ve muhalefet ortak

Milletvekilleri, halktan uzaklaşıp paraya yaklaşarak denizsiz Ankara'da "Ada Evleri" kurmak için kolları sıvadı. Robinson gibi "ada"da ama ondan çok farlı olarak lüks içinde yaşamaya hazırlanan vekillerin bu hayali 2004'te başladı. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün başkanlığında kurulan meclis kooperatifine AKP ve CHP'den 200 milletvekili üye oldu. Arsa bedeli olarak 16 Bin YTL veren vekiller, geri kalan ücreti de aylık 750'şer YTL olarak ödemeye başladı.

Evlerin fiyatları uçtu

Ancak önce "Çiftlik Evleri" olarak düşünülen site, daha sonra "Ada Evleri"ne dönüştürüldü. Zaten lüks olarak planlanan sitenin projesine suni deniz, otel, aqua park, golf sahası ve kültür merkezi gibi özellikler de eklendi. Şu ana dek tek çivi bile çakılmayan proje, 17 Ağustos'ta Belediye Meclisi'nden onay aldı. Üstelik bir de Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek'in jesti ile daha önce Eskişehir yolunda yapılması planlanan Disneyland'ın, vekillerin evlerinin tam yanına yapılacağı ortaya çıktı. Bunun üzerine 16 Bin YTL peşinat ile girilen kooperatifin üyeliği 100 Bin YTL'nin üzerine çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious