Ankara'ya gelişinin 89. yıl dönümü

Ankara'ya gelişinin 89. yıl dönümü.45854
  • Giriş : 27.12.2008 / 14:25:00
  • Güncelleme : 27.12.2008 / 14:30:48

Başbakan Erdoğan, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Hızla gelişerek bugün dünyanın çağdaş başkentleri arasında yerini alan Ankara, siyasi hayatımızın merkezi olarak modern Türkiye'nin dünyaya bakan yüzüdür'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, şunları kaydetti:

''Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara'ya gelişinin 89. yıl dönümünü heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da ilk adımı atılan Milli Mücadele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Heyeti Temsiliye üyeleriyle birlikte 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelişiyle bütün Anadolu'ya yayılmıştır. Bu tarihten itibaren Kurtuluş savaşımızın yönetildiği Ankara, milli iradenin tecelligahı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla yeni kurulmakta olan devletimizin de fiili başkenti haline gelmiştir.

Hızla gelişerek bugün dünyanın çağdaş başkentleri arasında yerini alan Ankara, siyasi hayatımızın merkezi olarak modern Türkiye'nin dünyaya bakan yüzüdür.

Ankara'ya gelişinin 89. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, saygıyla anıyor, başta Ankaralılar olmak üzere bütün vatandaşlarımı sevgiyle selamlıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*