Ankara'ya uçak gönderildi!

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Kaçırılan uçaktaki yolcuları İstanbul'a getirmek için Ankara'ya uçak gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaçırılan Diyarbakır-İstanbul seferini gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları'na ait uçakta bulunan yolcuları almak üzere aynı şirkete ait bir uçağın Atatürk Hava Limanı'ndan Ankara'ya doğru hareket ettiği belirtildi.
Sabiha Gökçen Hava Limanı Basın Danışmanı Lerzan Özder, kaçırılan uçakla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Özder, yaptığı açıklamada, Pegasus Hava Yolları'na ait bir uçağın Atatürk Hava Limanı'ndan yolcuların indirildiği Ankara Esenboğa Hava Limanı'na doğru hareket ettiğini söyledi. Uçağın şu anda Esenboğa Havalimanı'nda olması gerektiğini belirten Özder, gönderilen uçakla yolcuların Sabiha Gökçen Hava Limanı'na getirileceğini kaydetti.

Öte yandan uçağı kaçıran Mehmet Gökşingöl'le uçakta yan yana oturduğunu belirten Hatip Durmuş ise uçağın kaçırılma anını şöyle anlattı: "Koltuğa ilk önce ben oturdum, daha sonra yanıma Mehmet Gökşingöl oturdu. Uçak hareket ettikten yarım saat sonra Gökşingöl lavaboya gitti. Ben bu anda Gökşingöl'ün uçaktaki personelle bağrışmalarını ve Deniz Baykal ile Mesut Barzani hakkında konuştuğunu duydum ve bu anda kaçırıldığımızı anladım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious