Ankara'ya yeni toplu konut bölgesi

Ankara'ya yeni toplu konut bölgesi.20267
  • Giriş : 30.06.2009 / 10:51:00

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Eryaman, Gölbaşı'ndan sonra Ankara'ya yeni toplu konut bölgesi kuruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Eryaman, Gölbaşı'ndan sonra, Eskişehir yolu üzerinde yeni bir yerleşim yeri kuruyor. İdare, Yukarıyurtçu-Yapracık mevkiine 10 bin civarında sosyal konut yapımını planladı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Eskişehir yolu 30-32. kilometrede bulunan Yapracık mevkiinde yapılacak ilk 3 bin 824 konutun ihalesi, 6 etap halinde 10-13 Ağustos günleri arasında gerçekleştirilecek. Toplam 10 bin civarındaki konutların ihalesinin bu yıl tamamlanması öngörülüyor.

Konutların bir kısmının, kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarının oluşturduğu örgütlü talebe istinaden üretildiği, bir bölümünün ise İdare tarafından satışa çıkarılabileceği belirtiliyor.

TOKİ, bölgede, orta-üst gelir grubuna yönelik Turkuaz Vadisi projesi uygulaması da yapıyor. Eskişehir yolu üzerinde ayrıca, ''Disneyland'' benzeri benzeri tema park kurulması planlanıyor. Bu amaçla ayrılan arazi, yerel seçimlerden önce, altyapı yatırımlarının tamamlanması şartıyla Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmişti.

Yapracık'ta yapılmak üzere ihaleye çıkarılan 3,8 bin konut ile birlikte TOKİ'nin Ankara'da projelendirdiği, ihalesini yaptığı veya tamamladığı konut sayısı 47 bin 759'a ulaştı.

Halen, Yapracık'taki 3,8 bin konut ile birlikte, Ankara'da toplam 5 bin 130 konutun ihalesine çıkılmış durumda.

İdare, Aktaş'ta gecekondu dönüşümü kapsamında 442 konutun yapımı için bugün (30 Haziran) ihaleye çıkıyor. Yatıkmusluk'ta da 424 konutun, Etimesgut'ta 440 askeri lojmanın yapımı için de 13 Temmuz'da ihale düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*