Ankette AK Parti %70 çıkınca Ali Kırca şaşkına döndü

Ankette AK Parti %70 çıkınca Ali Kırca şaşkına döndü.12050
  • Giriş : 18.03.2008 / 08:51:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 15:35:10

Show Anahaber'de yapılan anketten AK Parti'ye yüzde 70 oy oranı çıkması üzerine Ali Kırca şov başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emrullah ÖZTÜRK'ün haberi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın AK Parti hakkında açtığı kapatma davası medyada çeşitli şekillerde ele alınıyor.
Ali Kırca yönetimindeki Show TV Anahaber’de noter huzurunda yapılan ve 265 bin kişinin katıldığı ankette AK Parti yüzde 70 oy aldı.
Anketten umduğunu bulamayan Kırca’nın programı kapatırken AK Parti seçmeninin davaya tepki olarak ankete daha fazla ilgi gösterdiklerini söylemesi ise dikkat çekti.

NOTER HUZURUNDA SAYILDI
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Yalçınkaya’nın AK Parti hakkında Anayasa Mahkemesi’ne açtığı kapatma davasını 14 Mart’ta tebessüm ederek kamuoyuna duyuran Ali Kırca, bugün de Show TV Anahaberde yaptırdığı ve AK Parti’nin yüzde 70 oy aldığı anket sonucundan pek memnun olmadığını açık bir şekilde ifade etti.

Eyüp 4. Noteri 1. Başkatibi gözetiminde yapılan ve 264 bin 840 kişinin katıldığı ankette AK Parti yüzde 70, CHP yüzde 18, MHP yüzde 6 ve DTP yüzde 4 oy aldı.

ANKET SONUÇLARINI KABULLENMEDİ
Show TV Anahaber’in sonunda noter görevlisinin sonuçları açıklamasının ardından "tarafsız haberciliğiyle övünen’’ Kırca, şöyle konuştu:
‘’Bu sadece SMS anketi. Kesinlikle siyasi partilerin aldığı desteği göstermiyor. 22 Temmuz seçimleriyle de mukayese edilmesi doğru olmaz. Hakkında kapatılma davası açılan bir partinin seçmenlerinin daha aktif olması normal. Bu anket, daha çok davanın AK Parti seçmeninde oluşturduğu etkiyi gösteriyor.’’

Daha çok AK Parti dışındaki partilerin seçmenleri tarafından izlenen Kırca’nın yaptırdığı anketin sonuçlarını kabullenememesi izleyenlerin tepkisini çekti.
Kırca’nın sözlerine sinirlenen çok sayıda vatandaşın kanalı aradığı ve telefonlarının kitlenmesine neden olduğu öğrenildi.

TIMETURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious