Anne babasının ölümünden habersiz sınava girdi

  • Giriş : 17.06.2007 / 12:51:00

Tarfik kazasında anne ve babasını kaybeden öğrenci, ailesinin ölümünden habersiz ÖSS'ye girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dayısı Abdullah Polat yönetimindeki 35 YBV 20 plakalı otomobille 13 Haziran Çarşamba günü, Antalya'dan Denizli istikametine gelirken Acıpayam ilçesi yakınlarında trafik kazasında yaralanan Erkin Yenigün ÖSS sınavına girdi.

4 gündür Celal Bayar Üniversite Hastanesinde tedavi altında bulunan Yenigün'e, kazada annesi Terlan Yenigün (54) ile babası Mustafa Yenigün'ün (56) hayatını kaybettiği söylenmedi.

Ablası Seda Yenigün'ün de (21) yaralı kurtulduğu kaza sonrası Manisa'ya gelen Erkin Yenigün'ün yakınları, yaptıkları başvuru ile Tire'de sınava girmesi gereken Yenigün'ün adres değişikliği koşulundan yararlanarak Manisa'da sınava girmesini sağladı.

ÖSS Manisa Merkez Yöneticisi ve Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nurdoğan Can, “Sınavlarımızda herhangi bir sorun yaşanmamıştır. Sorunsuz olarak sınavlarımıza başladık. Fakat Erkin Yenigün'ün durumu istisnanın da ötesinde oldu. Anne ve babasını trafik kazasında kaybettiğinden haberdar etmedik. Onu hassas biçimde sınava hazırladık. Psikologlar yardımıyla hastane ortamından alıp buraya getirdik. Özel bir odada sınava aldık. Durumu gerçekten çok dramatik” dedi.

Bu arada, Manisa merkezde 28 okulda yapılan ÖSS sınavında toplam 7 bin 605 öğrenci sınav heyecanı yaşadı.
Çocuklarını sınava getiren ailelerin en az öğrenciler kadar heyecanlı olduklarını, çocukları içerde soruları yanıtlarken velilerin de dışarıda dakikaları sayıp dualar ettikleri gözlenirken, 10 hükümlü ve mahkum E Tipi Kapalı Cezaevi'nde sınava girdi.

Bu arada 8. Piyade Er Eğitim Alayı'ndan sınava giren Mehmetçikler ile Manisa Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu sınav salonunda yerlerini alan 6 bedensel engelli de sınavda ter döktü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious