Anne çocuğu uğruna öldü, baba üzgün

Anne çocuğu uğruna öldü, baba üzgün.13806
  • Giriş : 08.06.2009 / 14:28:00

Haseki Hastanesi'nin 4. katından atlayarak intihar eden Dilber Akkuş'un eşi Sedat Akkuş, ''Eşim çocuklarına çok düşkündü. Çocuğumuzun kanlar içindeki halini görünce dayanamadı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bahçesinde bekleyen Sedat Akkuş ile diğer yakınları, Fatih'te, önünde oynadığı binadan düşen beton parçasıyla ağır şekilde yaralanarak, Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulan 11 yaşındaki Yusuf Akkuş'un sağlık durumuna ilişkin gelişmeleri izliyor.

Burada AA muhabirinin olaya ilişkin sorularını yanıtlayan Akkuş, oğlu Yusuf'un evlerinin önünde oynarken binanın terasından başına düşen beton parçasıyla ağır yaralandığını, daha sonra büyük oğlu Oktay Akkuş ve kayın biraderi tarafından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığını söyledi.

Olayın telefonla kendisine bildirilmesi üzerine iş yerinden hastaneye geçtiğini anlatan Akkuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Eşimin hastanede durumu çok kötüydü ve sinir krizi geçiriyordu. Yanında bulunan kadınlara dikkat etmelerini söyledim. Ben binanın 1. katında olduğum sırada, eşim 4. katta, yanındakilerin elinde kurtularak camdan aşağı atlamış. Eşim çocuklarına çok düşkündü. Çocuğumuzun kanlar içindeki halini görünce dayanamadı. Yüreğim yanıyor. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin.''

Oturdukları binaya bir ay önce taşındıklarını belirten Akkuş, ''Terası en üst kattaki 2 dairede oturanlar kullanıyordu. Buraya başkalarının çıkmasına izin vermiyorlardı. Ne yaptılarsa bizim bina ile yandaki bina arasındaki duvarın bir kısmının devrilmesine neden olmuşlar. Yıkılan duvarın yanına uydu anteni taktıkları söyleniyor'' dedi.

- 'YUSUF'UN İSTEDİĞİ Galatasaray FORMASI...' -

Binadan başına beton parçası düşerek yaralanan Yusuf'un, 4 çocuğundan en küçüğü olduğunu ifade eden Akkuş, ''Yusuf, Futbol oynamayı çok seviyordu. Bu nedenle karne hediyesi olarak ona istediği Galatasaray formasını alacaktım, ama olmadı'' dedi.

Yusuf'u hastaneye kaldıran yakınlarından Ali Barış da olayın ardından Yusuf'un çok ağır şekilde yaralandığını ve başında derin bir yarık oluştuğunu söyledi.

Dilber Akkuş'un, Yusuf'un yaralı halini gördükten sonra sinir krizi geçirdiğini ifade eden Barış, ''Hastanede kadını sakinleştirmek için uğraştık. Dilber Akkuş, daha sonra hastanede akrabamız olan bazı kadınlarla birlikte hastanenin 4. katına çıktı. Burada terliklerini fırlatmış. Bu sırada koluna giren kadın terlikleri almaya gidince kafa üstü camdan atlamış. Çok üzgünüz'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*