Anne çocuğuyla intihar etmek istedi

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Sık sık intihar olaylarının yaşandığı Çin'in güneyindeki Guancou şehrinde sosyal sorunlardan dolayı bunalıma girip, çocuğuyla bir binadan atlamak isteyen bir anne çevredekilere zor anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olayın farkına varan çevre sakinleri kadını bu teşebbüsünden vazgeçirmek istedi. Ancak bu o kadar da kolay değildi. Polise durumu haber veren çevre sakinleri daha sonra kadını ikna yoluna devam etti. Bu arada buldukları bir ağın içine çeşitli elbiseler ve yumuşak eşyalar atarak, annenin olası atlama durumuna karşı tedbir aldı. Çevredekilerin, ''Çocuğun hatırına yapma! Yaşlı teyzeni dinle yapma! Ne olur!'' çağrılarına kulak asmayan anne, tam atlayacakken polis tarafından engellendi. Bunun üzerine çevredekiler de derin bir nefes aldı. Çinli anne polis tarafından ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

-YILDA 250 BİN KİŞİ İNTİHAR EDİYOR-

1.3 milyarlık Çin'de istihdamın ve şehir hayatının getirdiği baskı fertlerin bunalıma girerek intihar etmesine neden oluyor. İntihar Çin'de 15 ve 43 yaş arasındaki Çinlilerin ölüm sebeplerinin başında geliyor. Resmi rakamlara göre Çin'de yılda yaklaşık 250 bin kişi intihar ediyor. Yapılan araştırmalarda yılda en az 2 milyon kişinin intihar girişiminde bulunup yaralandıktan sonra hastaneye başvurduğunu ve bunlardan yalnızca yüzde 10'unun daha önce profesyonel psikiyatrik tedavi gördüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious