'Anne' diye öten horoz, açık artırma ile satılacak

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Çorum'un merkeze bağlı Palabıyık köyünde kesileceği sırada 'anne' diye öterek meşhur olan horoz, açık artırma ile satılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bıçak boğazına dayandığı sırada öten hozorun 'anne' diye ses çıkarttığını fark eden Döndü Türkmen, horozun kesilmesine izin vermedi. 'Anne' diye öterek bir anda gündeme oturan horoz, köye gelir için kullanılacak.

Palabıyık Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 4 Haziran pazar günü yapılacak olan Geleneksel Madımak Şenliği'nde meşhur horozu açık artırma ile satışa çıkaracak. Dernek Başkanı Ekrem Duman, 'anne' diye öterek kesilmekten kurtulan horozun açık artırma ile satışından elde edilecek gelirin dernek kasasına kalacağını ve köy için kullanılacağı bilgisini verdi. Açık artırmaya herkesin katılabileceğini ve köy heyeti önünde yapılacağını söyleyen Duman, şenliğe katılmak isteyenler için pazar günü sabah 07.00-09.00 arası Tanşaş önünde araç kaldırılacağını belirtti. Bu yıl yedincisini düzenlenen şenlikte ayrıca çeşitli etkinliklerin de düzenleneceğini ifade eden Ekrem Duman, şenlikte Türk Halk Müziği sanatçısı Cangül'ün de bir halk konseri vereceğini duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious