'Anne doya doya kokla şehit olacağım'

'Anne doya doya kokla şehit olacağım'.12442
  • Giriş : 25.12.2008 / 12:45:00

Dün akşam Cizre'deki hain saldırıda şehit düşen Turan Damgacı'nın askere giderken annesine, şehit olacağını söyledi öğrenildi. İşte şehidin annesine söyledikleri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Piyade Er Turan Damgacı'nın askere giderken şehit olacağını yakınlarına söylediği öğrenildi. Şehit erin annesine, "Anne beni doya doya kokla, askere gidince kesin şehit olurum, dönemem." dediği belirtildi.

Şehit er Turan Damgacı'nın Kartal'da yaşayan ailesinin evine ateş düştü. Dün akşam saatlerinde Cizre'de terörist saldırıda şehit olan Damgacı'nın şehadet haberi, askeri yetkililer tarafından acılı aileye ulaştırıldı. Şehadet haberiyle gözyaşlarına boğulan Damgacı anne Elmas Damgacı ve baba Ahmet Damgacı, oğullarının cenazesini karşılamak için bugün havalimanına gideceği öğrenildi. Bu arada, Damgacı ailesinin yaşadığı apartman ile mahalledeki diğer binalara Türk bayrakları asıldı.

Yeğeninin şehadetiyle gözyaşı döken dayısı Salim Türkmen, yeğeniyle en son askere uğurlarken görüştüğünü söyledi. Turan Damgacı'nın 7 aylık asker olduğunu belirten Türkmen, "Askere giderken annesine 'anne beni doya doya kokla. Ben kesin şehit olurum, dönemem' diyordu. Dün akşam şehadet haberini aldık. Ailenin tek oğluydu." şeklinde konuştu.

Şehit er Turan Damgacı'nın cenazesinin bugün İstanbul'a geleceği, yarın da cenaze namazının ardından Edirnekapı Şehitliği'ne defnedileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*