Anne ile oğlu trafik kazası kurbanı

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, yolun karşısına geçmek isteyen anne ile oğlu, bir polis memurunun kullandığı aracın çarpması öldü. Aynı ailenin 1 çocuğu ise ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlık Mahallesi'ndeki çevre yolunda, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru A.A'nın kullandığı 48 AC 172 plakalı minibüs, yolun karşısına geçmeye çalışan Esma Peri Topçu (42) ile çocukları Furkan (6) ve Can Topçu'ya (4) çarptı.

Kazada, anne Esma Peri Topçu olay yerinde öldü. Ağır yaralı olarak devlet hastanesine kaldırılan iki kardeşten Furkan, kurtarılamadı. Can Topçu ise hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Kazaya neden olan araç sürücüsü A.A'nın olay nedeniyle oluşan kalabalık sırasında aracını terk ederek, Sağlık Mahallesi Polis Merkezine teslim olduğu bildirildi.

Eşinin ve çocuklarının kaza yaptığını öğrenerek olay yerine gelen baba Sait Topçu sinir krizleri geçirdi.

Baba Topçu, aynı yerde sürekli ölümlü kazalar olduğunu ve hiç bir yetkilinin bu duruma tedbir almadığını söyledi.

Sağlık Mahallesi sakinleri ise sürücünün, olaydan hemen sonra araçtan inerek uzaklaştığını iddia ederek, şunları kaydettiler:

''Belki yaralıları alıp hastaneye götürse durum farklı olabilecekti. Her yıl aynı yerde defalarca kazalar olduğunu Kaymakamlık başta olmak üzere Karayollarına imza toplayıp götürdük.''

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemede, yaklaşık 60 metrelik fren izine rastlandığı ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious