Anne kalbi!

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

İzmir'in Selçuk ilçesinin turizm merkezlerinden Şirince köyünde oturan Sermin Söbütay (60), yatalak kızına 28 yıldır bakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Selçuk Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığı yardım dışında hiçbir geliri bulunmayan yaşlı kadın, üç yıl önce eşini de kaybedince hasta kızıyla başbaşa kalmış. Ot toplamak için dışarıya çıktığında tuvalet, yemek gibi ihtiyaçlarını bile kendi karşılayamayan kızını yalnız bırakan anne Söbütay, yardımseverlerden destek bekliyor. Sermin hanım, "Kızım, birisinin desteği olmadan yatağından bile kalkamıyor. Çalışmak zorunda olduğum için onu yalnız bırakıyorum. Gün oluyor, eve dönmem geciktiğinde kızım ben gidene aç kalıyor. Banyo için kucaklayıp evin bahçesine kadar taşımak zorundayım." diyor.

Her geçen gün yaşlandığını vurgulayan Söbütay, bir gün kızını kaldıramaz hale gelmekten endişe duyuyor.

"Kendi imkanlarımızla kızımı bir kez bile uzman hekime gösteremedik." diyen acılı anne, yardımsever vatandaşların kendisine destek olmalarını ve hangi branş doktorunun kızımın rahatsızlığına bakması gerekiyor ise kendisine bu uğurda yardımcı olunmasını istedi. Söbütay, "Eğer kızımın bu durumundan daha iyi olma imkanı yoksa ise o zaman benim çalışmak zorunda olmayacağım maddi destek sağlansın istiyorum, kızımı yalnız bırakarak çalışmak istemiyorum. Ot toplamak için dağlara gittiğimde kızımı yalnız bırakmak bana acı veriyor" şeklinde konuştu.

Hayatının sıkıntılar içinde geçtiğini anlatan anne Söbütay, "2'si kız 7 çocuğum oldu, ancak her birinin kendilerine bile faydası yok, hayat mücadelesi içinde her biri başka bir dertten sıkıntı çekiyor" diyerek kızıyla olan hayat mücadelesinde yalnız kaldığını ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious