Anne katili genç: "Annemi içimdeki ses öldürttü"

Anne katili genç:
  • Giriş : 14.05.2008 / 03:04:00
  • Güncelleme : 14.05.2008 / 00:09:29

Cinayet zanlısı: "İçimden ses geliyordu. `Vur onu vur' diye beynimi kemiriyordu. Bu yüzden öldürdüm"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ADANA'da annesi 39 yaşındaki Sultan Kocakaya'yı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen lise öğrencisi 19 yaşındaki Ertuğrul Kocakaya hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Anne katili liseli, "Annemi içimdeki ses öldürttü" dedi.

İstiklal Mahallesi'nde oturan Ertuğrul Kocakaya 29 Şubat'ta tartıştıkları annesini sol göğüs, sağ sırt ve koltuk altlarından toplam 4 bıçak darbesiyle öldürdükten sonra kaçtı. Devriye gezen polisler, sokakta koşarak giden anne katilini durdurdu. Çelişkili ifadeler vermesi üzerine karakola götürülen liseli Kocakaya sakinleşince annesini öldürdüğünü belirterek, "Ablamı da öldürmeye gidiyordum" dedi. Bu ifade üzerine eve giden polisler 5 çocuk annesi Kocakaya'nın cesediyle karşılaştı.

Tutuklanan liseli anne katili Kocakaya hakkında Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Annesini öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak olan Kocakaya, tutuklandığı nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde annesini neden öldürdüğünü şöyle anlattı:"Geçim sıkıntımız vardı. Annem ev işlerine gidiyordu. `Gitme' diyordum, beni dinlemedi. Psikolojik sorunlarım olduğu için ev halkı bana şiddet uyguluyordu. Annem süpürge ile bana vurdu. Dışarı kaçtım, biraz gezdikten sonra tekrar eve geldim. Fakat kafamdan, içimden ses geliyordu. `Vur onu vur' diye beynimi kemiriyordu. Bu yüzden öldürdüm."

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious