Anne katili R.A. ile ilgili savcılık kararı

Anne katili R.A. ile ilgili savcılık kararı.9423
  • Giriş : 10.06.2009 / 16:08:00

Adana'da annesini öldürdüğünü itiraf eden 12 yaşındaki R.A. ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı, nüfus kayıtları ile hastanedeki doğum kayıtlarının birbiriyle örtüştüğünü açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Basın mensuplarına bilgi veren Cumhuriyet Savcısı, annesini öldürdüğü iddia edilen R.A'nın hastane kayıtlarının kendilerine ulaştırıldığını ve dosyaya konulduğunu, nüfus kayıtları ve hastanedeki doğum kayıtlarının birbiriyle örtüştüğünü belirtti.

Savcı, ''Hastane kayıtları bağlayıcı olduğu için annesini öldürdüğü iddia edilen R.A. ile ilgili kovuşturmaya yer olmadığına karar verilecek'' dedi. Savcı, idari olarak çocuk mahkemesinden bir ay süreyle koruma tedbiri kararı alınan R.A'nın ailesine teslim edilmesini düşünmediklerini kaydederek, şunları söyledi:

''Cumhuriyet savcılığı olarak R.A'nın mahkeme kararı ile koruma tedbiri istenecek, böylece kız çocuğu, reşit olacağı 18 yaşını doldurana kadar çocuk yuvasında kalacak ve bu sürede eğitimini ve yaşamını sürdürmesi konusunda destek olunacak.''

Baba Ali A'nın çocuğu alma konusunda yasal girişimde bulunabileceğini ifade eden savcı, ''Karar, mahkeme heyetinde, ancak çocuğun ailesinden birini öldürdüğü iddia edildiği için durum oldukça hassas. Bu nedenle hakimin aileye verme olasılığı hemen hiç yok'' dedi.

Savcı, bu arada R.A'nın ''satanist veya diğer yatkınlıkları'' ile ilgili olarak, ilgili kurumda tedavisinin yapılmasının mümkün olduğunu da bildirdi.

R.A'nın dün hastane kayıtlarında 12 yaşını doldurmadığı tespit edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*