Anne katiline müebbet hapis istemi

Anne katiline müebbet hapis istemi.55355
  • Giriş : 08.08.2008 / 18:23:00
  • Güncelleme : 08.08.2008 / 18:29:47

Bursa'da annesini öldürdükten sonra parçalara ayırdığı iddiasıyla tutuklanan M.F'ye müebbet hapis istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'nde, mayıs ayında evinde tartıştığı annesini bıçakladıktan sonra boğarak öldürdüğü ve cesedini satırla parçalara ayırdığı iddiasıyla tutuklanan 17 yaşındaki M.F. hakkında ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası'' talep edildi. Edinilen bilgiye göre, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde soruşturmayı yürüten Çocuk Suçları Savcısı, iddianamesini tamamladı.

Savcı, sanık hakkında ''Yakınını canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek'' suçundan dava açılması istemiyle Bursa Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Savcı tarafından ''Ulusal Yargı Ağı Projesi'' (UYAP) kapsamında mahkemeye internet aracılığıyla sunulduğu bildirilen iddianamede, Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan M.F'nin, annesi Asiye F'yi kasten öldürdüğünün öne sürüldüğü öğrenildi.

Bu suçun, ''canavarca hisle veya eziyet çektirerek'' ve ''üstsoy veya altsoydan birine ya da eş veya kardeşe karşı'' işlendiğine işaret edilen iddianamede, sanığın bu ''nitelikli haller'' ile ilgili hükümleri içeren Türk Ceza Kanunu'nun 82. maddesi uyarınca ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası'' istemiyle yargılanmasının istendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*