Anne kız aynı karaciğeri paylaştı

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'ndeki ameliyatla Akhisarlı Nuran Erebak (25), 6 aylık kızı Berna'ya şifa oldu. Nakil sonucunda anne ile kızı aynı karaciğeri paylaştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Birbuçuk yıllık evli Nuran Erebak, kızının doğuştan safra yolları bulunmadığını belirterek, "Doğduğundan bu yana ömrümüz hastanelerde geçti. İlk teşhis Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde konuldu ve bir ameliyat geçirdi. Tedaviler olumlu sonuç vermeyince doktorlarımız, tek çözümün organ naklinde olduğunu söyledi." dedi.

Organ nakli için doktorlarının tavsiyesi üzerine EÜ Tıp Fakültesi'ne geldiklerini belirten Erebak, "Eşimle ikimiz nakil için gönüllü olduk. Benim ısrarım üzerine ilk tetkikler bende yapıldı. Her şey olumlu çıkınca nakle karar verildi." diye konuştu.

Bir anne için çocuklarını sağlıklı olarak görmekten daha büyük mutluluk olmayacağını belirten Erebak, "Tek isteğim, her şeyin yolunda giderek kızımın sağlığına kavuşması. O benim canım. Allah'ın izni ve doktorlarımızın gayretiyle inşâallah kızım en kısa zamanda iyileşecek." dedi.

Nakil ameliyatı Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç, Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious