Anne-kıza kurşun yağdırdı

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

ADIYAMAN'da oturan 55 yaşındaki Gülbahar Birkiler ile kızı 18 yaşındaki Yeter Birkiler, kan davası nedeniyle hasımlarının silahlı saldırısı sonucu ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olayla ilgili İsmail Önemli ile çocukları Seyfettin ve Uğur Önemli gözaltına alındı.
Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesi Yarbaşı Köyü'nde geçen yıl Mazlum Önemli ile oğlu Murat Önemli, uğradıkları silahlı saldırıda öldürüldü. Cinayeti işlediği belirlenen S.B., tutuklanırken, cezaevine konuldu. Cinayet ardından ‘Birkiler' ile ‘Önemli' aileleri arasında kan davası başladı.
Bugün Adıyaman'dan Gölbaşı İlçesi'ne giden minibüse binen Gülbahar Birkiler ile kızı Yeter Birkiler'in bindiği minibüsün önü Karapınar Mahallesi'nde 2 kişi tarafından kesildi. Anne ile kızını minibüsten indiren Seyfettin Önemli ile Uğur Önemli, Gülbahar Birkiler ile kızı Yeter Birkiler ateş ederek kaçtı. Anne ile kızı kanlar içinde yere yığılırken, çağırılan ambulansla Adıyaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Anne ile kızı ameliyata alındı.
Görgü tanıkları, saldırganların kaçarken “İntikamımızı aldık'' diye bağırdıklarını bildirdi. Polis, saldırı ile ilgili Seyfettin Önemli ile Uğur Önemli kardeşler ile babaları İsmail Önemli'yi gözaltına alırken soruşturma çok yönlü devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious