Anne olmak için 40 kilo verdi

Anne olmak için 40 kilo verdi.10450
  • Giriş : 01.02.2008 / 15:46:00

İzmir'de doktorların 'Bu kilolarla doğum yapamazsın' dediği 105 kiloluk Yasemin Akaysoy, çocuk sahibi olabilmek için 40 kilo zayıfladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Anne olabilmek için ameliyat ile midesini küçülten Akaysoy, planlı bir şekilde zayıflayıp 21 gün önce sağlıklı bir erkek bebek doğurdu.

Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde servis sekreterliği yapan 4 yıllık evli Yasemin Akaysoy (27), çocuk sahibi olabilmek için 18 ayda 40 kilo zayıfladı. Yıllarca aşırı kiloları ile yaşayan İzmirli Yasemin Akaysoy, kilolarının anne olmasına engel olabileceğini hiç düşünmedi. Bundan 4 yıl önce sağlıkcı olan Barış Akaysoy ile tanışarak mutlu bir evlilik yaşayan Yasemin Akaysoy, evliliklerinin birinci yılından sonra anne olmak istedi.

Fakat bu isteğine fazla kiloları engel oldu. Doktorların kiloları yüzünden vücudunun yumurtlamayı durduğunu ve bu yüzden anne olabilmesi için zayıflaması gerektiğini söylediği genç bayan, geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası planlı olarak 18 ayda 40 kilo zayıfladı. 105 kilodan, 65 kiloya düştükten sonra hamile kalan Akaysoy, 21 gün önce sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Eşi Barış Akaysoy ile mutlu bir evlilik yaşadığını söyleyen Yasemin Akaysoy,

'Bir kadının en büyük arzusu anne olabilmektir. Evliliğimizin birinci yılından sonra hamile kalarak anne olmak istedim. Fakat bir türlü hamile kalamadım. Doktora başvurduğumuzda, kilolarımın hamile kalmama engel olduğu söylendi. Bundan sonra geçirdiğim mide küçültme ameliyatı olarak planlı olarak zayıflamaya başladım. 105 kilodan 65 kiloya kadar düştüm. 40 kilo zayıfladıktan sonra hamile kalarak, 21 gün önce sağlık bir bebek dünyaya getirerek, annelik mutluluğunu yaşadım' dedi.

40 kilo zayıfladıktan sonra ciddi bir fiziki değişiklik yaşadığını belirten Akaysoy, kendine özgüveninde artığını söyledi

İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious