Anne tecavüze uğrayan çocuğunun velayetini istedi

Anne tecavüze uğrayan çocuğunun velayetini istedi.13027
  • Giriş : 05.05.2008 / 14:33:00

Milas'ta şiddete ve tecavüze maruz kalan çocuğun öz annesi Zeynep K, Milas Kaymakamı Bahattin Atçı'yı makamında ziyaret ederek, çocuğun velayetinin kendisine verilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla'nın Milas ilçesinde, şiddete ve tecavüze maruz kalan 8 yaşındaki B.Ö'nün öz annesi Zeynep K, Kaymakam Atçı'yı çocuğun dayısı Ömer D. ile birlikte ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Anne Zeynep K, görüşme sonrası AA muhabirine, çocuğun velayetinin kendisine verilmesi için Kaymakamlığa başvuruda bulunduğunu söyledi.

Zeynep K, çocuğunu mahkeme kararı ile haftada bir gün gördüğünü, ancak 5 aydır bunun engellendiğini iddia ederek, şunları kaydetti:

''5 aydan bu yana çocuğumdan haber alamıyordum ve tüm aramalara rağmen çocuğumun izine ulaşamadım. Çocuğumla, 5 ay önce son olarak görüştüğümde, 'üvey annemin şiddetine maruz kalıyorum'' ifadesini kullandı. Konuyu, eski eşimle konuştum, bir sıkıntı olmadığını söyledi. Mahkeme kararı ile çocuğumu haftada 1 defa görme şansım vardı, onu da zorla elimden aldılar. Çocuğum benim yanımda daha mutlu. Benim yanımda daha iyi olacağına inanıyorum. Çocuğumu tedavi gördüğü hastanede sadece 2 dakika süreyle uzaktan gördüm. Oğlumun durumunun iyiye gittiğini öğrendim, onun sağlığına kavuşacağına inanıyorum, çocuğumu istiyorum.''

-''ÇOCUĞUN SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR''-

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı da AA muhabirine, 8 yaşındaki B.Ö'nün sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirdi.

Çocuğun şu anda yoğun bakımda olduğunu ve kimseyle görüştürülmediğini ifade eden Atçı, şöyle konuştu:

''Çocuğun bundan sonraki durumunun ne olacağı konusundaki konuda sosyal hizmet uzmanlarımız gelip inceleme yaptılar. Çocuğun öz annesi de burada, onun da koşullarının değerlendirilmesi lazım. Çocuk, eğer anne babadan herhangi birinin yanında uygun şartlarda kalabilecek durumda ise bu konuda Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğünün bazı destekleri de olabiliyor. Aileyi destekleyebiliyorlar. Bahsettiğim konuların teknik raporlarla tesit edilmesi lazım. Eğer daha uygun bir çözüm bulunamazsa çocuğun geleceği, çocuğun selameti için çocuk devlet koruması altında kalacak.''

-OLAY-

Milas'a bağlı Kırcağız köyünde yaşayan A.M.Ö (32), 8 yaşındaki B.Ö'nün hasta olduğunu belirterek, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine başvurmuş, buradaki muayenede, vücudunda morluklar ve kalçasında yanık izleri tespit edilen çocuğun, işkence gördüğü ve tecavüze uğradığı belirlenmişti. B.Ö, yoğun bakım ünitesine alınarak solunum cihazına bağlanırken, baba A.M.Ö. ile bu kişinin birlikte yaşadığı Ç.K. tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious