Anne ve Babalara iki önemli kitap

Anne ve Babalara iki önemli kitap .7353
  • Giriş : 10.12.2007 / 16:58:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:02:35

Doğum öncesinden başlayarak bebeğinizle ilgili yapmanız gereken herşey bu kitaplarda

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Prof. Dr. İpek Akman'ın Hoş Geldin Bebeğim kitabıyla anne baba adaylarıyla bebeğinizin ilk ayları konusunda bilgilenirken Fatih Kalkınç'ın Çizgilerle Çocuk Eğitimi kitabıyla Günlük hayatta çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz davranışları kazandırma metodlarını öğreneceksiz.

 

ANNE BABA ADAYLARI DİKKAT:

Doğum öncesinden aşılarına kadar olan süreçte bebeğinizle ilgili yapmanız gerekenler yetkili bir kalemden Prof. Dr. İpek Akman’nın kaleminden okuyucuya anlatılıyor. Doğacak bebeğin odasına gelmeden önce yapılacak hazırlıklardan başlayan eserde hastaneden başlanarak yeni anne ve babaların nelere dikkat etmeleri gerektiği detaylı şekilde anlatılmış. Kitapta, bebeğin göbek bakımından sağlıklı bez değişimine anne sütü ile beslenmede, mamalarda ve bebeğe verilecek mineral desteğiyle ek gıdalara kadar dikkat edilecek özellikler anlaşılır bir tarzda okuyucuya sunulmuş. Yedi bölümlük kitapta bebeğin gelişim dönemlerine aylara göre yapılması gerekenlere oyuncak seçiminden sünnet yaşına kadar birçok önemli konu yer alıyor. Sarılıktan gaz sancısına, pamukçuktan kilo alamama problemine kadar birçok probleme yer verilen eserde ani bebek sendromuna karşı yapılacaklara da genişçe yer verilmiş. Son bölümünde aşıların hangi zamanda ve nasıl yapılması gerektiğinin anlatıldığı eser anne ve baba adaylarının mutlaka okuması gereken görsel özellikleriyle de farklı bir danışman eser niteliği taşıyor.

 


ANNE BABALARA GEREKLİ:

Günlük hayatta çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz fakat çoğu zaman tersiyle örnek olduğumuz davranışlarımız vardır. Neler mi? Psikolojik danışman Fatih Kalkınç’ın desteğiyle hazırlanan Çizgilerle Çocuk Eğitimi adlı eser bu yanlışlarımızı ortaya koyarken aynı zamanda yapılması gereken doğruları da gösteriyor. Murat Cengiz’in çizgileriyle kolay bir okunmanın sağlandığı eser bu özelliğiyle farklı bir eser niteliğini de hak etmiş. Kitapta: Bu çocuk beni dinlemiyor! Çocuğumda televizyon seyretme hastalığı var, Çocuğu bir türlü memnun edemiyoruz tarzındaki anne baba şikâyetlerinin nasıl çözümleneceğine dair metotlar ortaya konmuş. Eserde olumlu davranışların çocuklara kazandırılma metotları çizgilerin rahat anlatımı ve kısa bilgilerle rahat bir okunma tarzıyla istifadeye sunuluyor. Çocuğunuza hem bir anne baba hem de arkadaş olmanın yolları nelerdir? Kardeşler arasında sevgi bağlarının oluşmasında anne babanın rolleri? Görgü kurallarını bilip uygulayan saygılı bir evladın yetişmesinde anne babaya düşen pratikler nelerdir? Bu ve benzeri mühim soruların cevabını Gül Yurdu Yayınlarının bu güzel eserinde bulmanız mümkün. Çocuğunuz sizin için önemliyse bu eser de sizin için önemli olmalı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious