Anne ve babanın hastane önünde eylemi

Anne ve babanın hastane önünde eylemi.16467
  • Giriş : 02.06.2008 / 23:30:00

Batman'da ameliyat sonrası felç olduğu iddia edilen 2.5 yaşındaki çocuğun annesi ve babası hastane önünde eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yılmaz Ekinci'nin haberi

Batman'ın Huzur mahallesinde ikamet eden Maşallah ve İbrahim Bulut çifti, kafasında şişkinlik bulunan 2.5 yaşındaki kız çocuklarını Özel Batman Medikal Park Hastanesi'ne götürdüklerini belirterek, doktorun acilen çocuğun ameliyat olması gerektiğini, yoksa ileride hafıza kaybı görülebileceğini söylemesi üzerine ameliyata onay verdiklerini kaydetti.

Baba İbrahim Bulut, Dr. Mustafa Namık'ın ameliyat öncesi kendisiyle konuştuğunu ve ameliyatın 2-3 saat süreceğini ve kızının 2 gün içinde taburcu olacaklarını söylediğini ancak ameliyatın 12 saat 40 dakika sürdüğünü ve Kızı Sultan Bulut'un 40 gün yoğun bakımda tutulduğunu iddia etti. Baba İbrahim Bulut, kızını taburcu olduktan 1 hafta geçtikten sonra muayene için başka bir hastaneye götürdüğünü belirterek, "Kızımın ameliyat sonrası kör, sağır ve felç olduğunu öğrendim. Davacıyım, hakkımı arayacağım" dedi.

Özel Medikal Park Hastanesi Başhekimi Dr. Mahmut Akdağ ise, Sultan Bulut'un doğumdan sonra kafa gelişmesinin söz konusu olmadığını ifade ederek, "Bu da sultan Bulut'un kafasında öne doğru bir çıkıntı yaparak şişkinliğe neden oluyordu. Sultan Bulut ameliyat olmasaydı kafatası gelişmez ve beyin damarları şıkışıp ilerde çocuğun geri zekalı olmasına neden olabilirdi ve kafasını duvarlara vurup kendine ve ailesine zarar verecekti. Ameliyat ağır bir ameliyat. Keşke metabolik sendrom ve neticesinde de hipoksin beyin gelişmeseydi. Sonradan pişman olduk. Bundan sonra bu tür büyük ameliyatlara izin vermeyeceğim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious