Anne Yazıcıoğlu'nun buruk günü...

Anne Yazıcıoğlu'nun buruk günü....9991
  • Giriş : 11.05.2009 / 03:00:00
  • Güncelleme : 10.05.2009 / 23:50:31

Helikopter kazasında yaşamını yitiren Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu, en buruk Anneler Günü'nü geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anneler Günü'nü üzüntülü geçiren binlerce anneden biri de 87 yaşındaki Fidan Yazıcıoğlu... Fidan Yazıcıoğlu, Anneler Günü'ne Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında kaybettiği oğlu Muhsin Yazıcıoğlu'nun acısıyla giriyor.

Büyük oğlu Yusuf Yazıcıoğlu'nun Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evinde yaşamını sürdüren anne Fidan Yazıcıoğlu, Anneler Günü nedeniyle kendisini telefonla arayan ve evini ziyarete gelenlerin bu özel gündeki kutlamalarını kabul ediyor.

Oğlunun çok sevildiğini, hiç kimsenin hatırını kırmadığını belirten anne Yazıcıoğlu, ''Oğlum yerinde rahat yatsın'' dedi.

Merhum Yazıcıoğlu'nun her Anneler Günü'nde kendisini mutlaka aradığını, fırsat bulduğu takdirde ziyaretine geldiğini ifade eden anne Yazıcıoğlu, şunları dile getirdi:

''Her yola çıkmasında da telefon açardı. Gittiği günde telefon açtı. (Nereye gidiyorsun?) diye sordum. (Anacığım ne yapıyorsun?) dedi. (İyiyim oğlum) dedim. (Yine nereye gideceksin?) dedim. (Kahramanmaraş'a gideceğim) dedi. (Güle Güle git, hızırlar, hazırlar yardımcın olsun oğlum) dedim. (Bende bunu bekliyordum anacığım) dedi. Geçti gitti. Akşama haberi geldi. Yerinde rahat yatsın...''

Evlat acısının çok zor olduğunu da ifade eden anne Yazıcıoğlu, İHA muhabiri İsmail Güneş'in telefonla yerlerini bildirmese oğlunun ve diğerlerinin günlerce bulunamayacağını belirterek, ''Allah gazeteciyi haber et diye oraya koydu. O haber vermeseydi kim nereden bilecekti. Yavrum bugünleri görmeseydim. İhtiyarlığımın gününde gördüm, işte dertleri'' dedi.

Anne Yazıcıoğlu, oğlunun ölümünün ardından yalnız bırakılmadıklarını belirterek, halen çok sayıda ziyaretçinin geldiğini, kendisine Anneler Günü nedeniyle ''Yılın Annesi'' ödülleri getirdiklerini söyledi.

Fidan Yazıcıoğlu, tüm annelerin Anneler Günü'nü de kutlayarak, ''Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*