Anneler gününde şehit anaları, evlatlarını ziyaret etti

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Vatanı korurken, teröristler tarafından şehit edilen askerler için Anneler Günü nedeniyle Şehitlik'te düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana Şehit Aileleri Malulleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Celal Yüksel, şehit annelerinin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirterek, "Çünkü onlar bu vatanın bekası için fedekarlıklar yaptı. Bu vatana evlatlarını şehit veren anneleri anmak en doğal hakkımız. Onların acılarını paylaşmak için bu yavrularımızın başında bulunuyoruz." diye konuştu.

Şehit annesi Mualla Erdem, törende yetkililere anneler günü nedeniyle bir kutlama programı yapılmamasını ve yer gösterilmemesinden dolayı sitem ederek eleştirdi. Erdem, şiir okuduktan sonra yaptığı konuşmada, "Derneğimiz olmadığından dolayı kabristanda anneler gününü kutluyoruz. Böyle bir günde bir yer bulunamazmıydı. Diyarbakır Lice'de kıdemli üsteğmen oğlum şehit oldu. Şimdi yaşasaydı, 2 yıllık binbaşı idi. Vatan için, millet için şehit oldu. Vatan millet bize emanet edildi derdi." şeklinde sitemde bulundu. Bunun üzerine şehit anaları, ' Şehitler ölmez, vatan bölünmez.' şeklinde slogan attı.

Köprü Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım da, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan dernek yerinin 6 ay kadar süreceğini bunun için 1 yıllık yer kiralayacaklarının sözünü verdi. Gazi Murat Caner de, anneler günü nedeniyle duygularını şöyle ifade etti; "1997 yılında gazi oldum. Anneler günü vesilesiyle tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Günlerini kutluyorum. Evladını doğuya, güneydoğuya göndermemek için çeşitli yollara başvurup, parasını, gücünü kullanıp da benim evladım bambaşka diyenlere yazıklar olsun diyorum." şeklende konuştu.

İmam Mustafa Kaleağası da, Kur'an-ı Kerim okuduktan sonra şehitlere mezarları başında dua etti. Törenin ardından şehit yakınlarına Köprü Yardımlaşma Derneği tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı. Buradaki törene AK Parti Adana İl Başkanı Mustafa Attaroğlu da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious