Anneler Günü'nün en hüzünlü anneleri

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Anneler Günü'nde çocuklar annelerine koşarak en mutlu günlerini kutlarken, şehit annelerinin içindeki hüzün bugün ikiye katlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edirnekapı Şehitliği'ne gelen ve Anneler Günü'nde çocuklarının mezarları başında gözyaşı döken şehit anneleri, "Onlar bize gelip elimizi öpemedi. Ancak, biz onları ziyarete geldik" dedi. Şehitlikte, Anneler Günü'nü buruk bir şekilde kutlayan şehit anneleri, oğullarının mezarlarına sarılıp gözyaşı döktü. Hakkari'de 5 ay önce şehit düşen ve yaralandığı sırada annesini arayıp helallik dileyen Oğuz Parpaloğlu'nun annesi Hatice Parpaloğlu, oğlunun resmini okşayıp kokladı. Henüz mezar taşı dahi konulmamış mezarı başında oğluyla dertleşen acılı anne, mezardaki otları yolarak oğlunun resmini kokladı. Oğlunun şehit edilişini ve son konuşmasını anlatırken, güçlükle konuşan anne, "Vatan sağolsun" dedi.

Elazığ'da 10 yıl önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit edilen Mehmet Yaylan'ın annesi Nuray Yaylan ise acılarının bu anlamlı günde daha da büyüdüğünü belirterek, "Onlar bugün yaşasalardı bizleri ziyarete gelip, çiçekler vereceklerdi. Ancak roller değişti. Anneler Günü'nde biz onları ziyaret ediyor, mezarlarına çiçek bırakıyoruz" şeklinde konuştu.

Şırnak'ta şehit düşen Yavuz Bahar'ın annesi Hüsniye Bahar ise "Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Acımız o kadar büyükki söylenecek söz yok" dedi.

Bu arada, bazı şehit yakınları oğullarının ruhu için mezarlığa getirdiği yiyecek ve tatlıları ziyaretçilere dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious